MAROKAS

Marokas vadinamas tūkstančio karalysčių šalimi. Ir ne veltui - šalies miestai taip skiriasi vienas nuo kito, tarsi juos statė skirtingos tautos. Kraštovaizdis taip pat daro šią šalį išskirtinę: smulkaus smėlio paplūdimiai pereina į unikalias gatveles, šios išauga į kvartalus, iš kurių susideda miestai. Čia sutelpa ir nesibaigianti Sacharos dykuma, ir snieguotos Atlaso kalnų viršūnės, o krantus skalauja ilgos Atlanto vandenyno bangos.

morocco g2af71fed8 640

Nuotrauka: WalkersskPixabay

Išskirtinis šalies bruožas yra Sacharos dykuma, plytinti nuo Nilo iki Raudonosios jūros. Ji yra pati didžiausia pasaulyje - apie 9 mln. kvadratinių kilometrų. Sachara užima beveik trečdalį Afrikos. Tai ir karščiausia pasaulio dykuma (vasarą temperatūra pasiekia 50 laipsnių karščio).

Marokas yra egzotiška šalis. Įdomi yra maurų (šiaurės Afrikos arabų musulmonų) kultūra. Savo kultūriniais ir socialiniais ypatumais, apsirengimu, folkloru, gyvenimu vadinamuosiuose "troglodituose" įdomūs ir vietiniai gyventojai - berberai. Jie dar išsiskiria tuo, kad turi itin retą - nulinę - kraujo grupę (tokią turėjo ir šalia Maroko esančių Kanarų salų gyventojai guančiai).

Marokas yra labiausiai "snieguota" šalis Afrikoje. Čia netgi populiarus kalnų slidinėjimas, nes sniegas Atlaso kalnuose virš 1200 m iškrinta kelis kartus per metus, o virš 2000 m išsilaiko du mėnesius ir ilgiau.

Maroko viešbučiai kategorizuojami žvaigždutėmis. Lyginant su Europos viešbučiais, jie yra paprastesni (ypatingtai 2-3 žvaigždučių viešbučiai), senesnės statybos, jie nėra modernūs, o jų interjerams dar retai naudojamos šiuolaikinės apdailos medžiagos. Vis dėlto daugelis 4 ir 5 žvaigždučių viešbučių turi nuostabiai išpuoselėtą aplinką: erdvius sodus, fontanus, baseinus. Kiekvienas iš viešbučių atrodo kaip atskiras botanikos sodas. Dažnai viešbučių bendro naudojimo zonos (restoranai, vestibiuliai) yra puošiami gyvų rožių puokštėmis. Ypatingas Maroko viešbučių bruožas - išskirtinė architektūra, marokietiškas stilius, gausu spalvų, detalių.

Tai saugi šalis su stipriu senovės paveldu, gyvomis tradicijomis vietinių žmonių širdyse. Sakoma, kad žmonės yra šalies sielos veidrodis. Maroko kultūros turtingumas, įvairovė ir unikalumas slypi tautiniame pavelde, žmonių sielose, akyse ir mintyse. Marokiečiai labai nuoširdūs ir paslaugūs žmonės, turistai dažnai pasijunta kaip namuose ar gerų draugų kompanijoje. Berberai santūresni nei arabai, ne tokie atlapaširdžiai, jie taip įkyriai neperša savo prekių kaip arabai, tiesiog leidžia rinktis: patinka - pirk, nepatinka - nereikia. 

Maroke ypač įspūdingos visus rytietiško gyvenimo būdo privalumus turinčios medinos - miesto centrai su mečetėmis, turgaus aikštėmis, pirtimis ir kitais svarbiais pastatais. Taip pat Maroke labai populiarus golfas (šalia Agadyro kuroto yra keletas aukšto lygio golfo aikštynų).

Lankantis Maroke būtinai reikėtų aplankyti didžiausią pasaulyje Sacharos dykumą, Marakešą, pamatyti autentišką miesto mediną su jos gyventojais, amatais ir senąja architektūra ir vieną žymiausių aikščių pasaulyje - Jemaa El Fna, kur renkasi burtininkai, kerėtojai, fokusininkai, pasakoriai, šokėjai, artistai. Nė vieno abejingo nepalieka Essaouira - nuostabus kurortas ant jūros kranto, kadaise buvęs portugalų ir ispanų jūros uostas, didžiausias Maroko miestas Kasablanka, kuris dar vadinamas ir šalies verslo sostine, snieguotos Atlaso kalnų viršūnės ir, žinoma, Atlaso kalnų papėdėje įsikūręs Fesas, laikomas Afrikos Atėnais, nes tai karalių miestas.

AGADYRAS

Agadyre įsitikinsite, kad Marokas - saulės ir poilsio šalis. Agadyras laikomas šiuolaikinio Maroko turizmo perlu. Prie Atlanto vandenyno, Atlaso kalnų pietinėje papėdėje, Su slėnyje esantis kurortas yra apsuptas eukaliptų, eglūnų, pušų giraičių ir kerinčiai skaidraus, ramaus, gaivinančio vandenyno. Aukšti Atlaso kalnai kurortą saugo nuo deginančio Sacharos karščio. Vėsesnės Kanarų srovės Agadyrą atgaivina vasarą, o Sachara sušildo žiemą. Tad vasarą kurorte vyrauja apie 27-30 laipsnių šiluma, vandens 21-24 laipsniai. Net ir rudenį (spalio - lapkričio mėnesiais) vidutinė oro temperatūra yra apie 24 laipsniai šilumos, vandens - 18 laipsnių. Šiltas ir švelnus klimatas, 300 saulėtų dienų per metus kasmet į Agadyrą sutraukia daugybę turistų. Tai turistų labai mėgstamas Maroko miestas. Smėlėti miesto paplūdimiai ir kurortinė industrija - puikus poilsis pavargusiai sielai.

Į istoriją mažas Agadyro miestelis pateko 1505 m., kai šiame mažame žvejų kaimelyje įsikūrė portugalų jūreiviai. Jie čia pastatė tvirtovę. Vėliau miestelis tapo prekybiniu centru, pirkliai atvykdavo iš Prancūzijos, Italijos, Portugalijos. Tai buvo prekybos prieskoniais, datulėmis ir auksu centras. Agadyras iki šiol garsėja cukranendrėmis, datulėmis, daugybe egzotinių vaismedžių. 1960 m. žemės drebėjimas gerokai sugriovė miestą, tačiau jis greitai buvo atstatytas. Gaila, kad neliko rytietiško stiliaus senesnius laikus menančių pastatų. Dabar svečiai Agadyre gali būti ramūs - statant namus taikomos visos šiuolaikinės antiseisminės technologijos.

Agadyro paplūdimys tęsiasi apie 10 km. Žymiausi paplūdimiai: Dakhla, Grottes d'Hercules, Asfiha, EL Jadida, Lalla Fatma, Larache, Tangierio miesto paplūdimys. Juose visad erdvu, galima mėgautis romantiška ramybe.

Agadyre galima aplankyti Paukščių slėnį, kuriame galima pamatyti flamingus, taip pat gausybę kitų paukščių, nustebins zoologijos parkas, dailūs fontanai. Šeimų patogumui įrengta vaikų žaidimų aikštelė. Kitas nuostabus parkas su unikalia gamta ir puikiai įrengta vaikų žaidimo aikštele - Jardim de Olhao. Municipaliniame muziejuje pamatysite daug vietinių meistrų darbų ir linksmai praleisite laiką.

Jums tikrai patiks šilta jūra, smėlėti paplūdimiai, sužavės nuostabūs tolyje dunksantys Atlaso kalnai, kurių snieguotose viršūnėse įsikūrę slidinėjimo kurortai. Banglenčių sportui čia vienos iš geriausių vietų pasaulyje. Turistai lieka sužavėti Agadyro talasoterapijos centru, kur siūloma daugybė įvairių procedūrų.

Agadyras - laikomas pačiu svetingiausiu ir gražiausiu iš visų Maroko kurortų. Kurorte rasite ir keletą naktinių klubų, diskotekų. Čia nuolat vyksta kokie nors festivaliai, koncertai, pramoginiai renginiai. Pajūryje įsikūrusios parduotuvėlės vilioja ne tik nuolat atlapotomis durimis, bet ir savo įdomia architektūra. Užkąsti galima bet kur: be savo tradicinių patiekalų, marokiečiai jums pasiūlys pačių įvairiausių kraštų maisto. Prie mečečių turistams įkurta daugybė kavinių, prekystalių, pajūryje veikia Maroko žvejų turgelis.

 

DĖL GALIMŲ KELIONĖS DATŲ IR TRUKMĖS SKAMBINKITE ARBA RAŠYKITE MUMS

Informaciją dėl saugumo reikalavimų vykstantiems į Maroką galite rasti čia