KANARŲ SALOS

Tarp Ispanijos ir Afrikos krantų plūduriuoja "laimingosios salos" - taip gerą nuotaiką  spinduliuojantys vietos gyventojai pakrikštijo trylika autentiškų žemės kampelių Atlanto vandenyne, kuriuos dažniau girdime vadinant Kanarų salynu. Septynios didelės salos ir dar šešios tarp jų pabirusios mažylės kaimynės - tikras rojus ieškantiems vasariškos šilumos visais metų laikais. O palankiausias laikas atostogoms čia prasideda lapkritį ir trunka iki pat ankstyvo pavasario. Kai lepina maloni drėgmė ir nevargina pernelyg dideli karščiai, galima mėgautis visais Kanarų privalumais: amžinai žaliu kraštovaizdžiu ir visą Europą žavinčiais pramogų parkais Tenerifėje, lavos sukurtais ne šio pasaulio peizažais Lansarotėje ir, žinoma, nuostabiais (bei gausiais!) paplūdimiais Fuerteventūroje.

 Fuerteventura

Nuotrauka: Thomas KulessaPixabay

Apsilankę Fuerteventūroje, netruksite pastebėti, kad čia driekiasi ištisos alavijų plantacijos. Jos tikrai pasufleruos idėjų ieškantiems lauktuvių šioje saloje - iš alavijų pagaminta aukštos kokybės natūrali kosmetika nudžiugins ir jus, ir artimuosius. Kitose Kanarų salose idėjų taip pat nepritrūks: Lansarotėje ieškokite rankų darbo papuošalų iš lavos akmens, o iš Tenerifės būtinai parsivežkite palmių medaus, kaktusų uogienės arba bananų likerio.

 

FUERTEVENTŪROS SALA

Magišką Fuerteventūros kraštovaizdį kuria užgesę ugnikalniai ir į dangų kylančios smėlio kopos, horizonte nuolat išnyrantys malūnai ir vandens sporto gerbėjus viliojantys stiprūs vėjai. Būtent vėjuotas klimatas čia ir vilioja labiausiai. Jis it magnetas traukia banglenčių, jėgos aitvarų ir kitų vandens sporto šakų aistruolius. O nuo vandenyno pučiantis brizas maloniai glosto ir tuos, kurie mieliau renkasi tingias atostogas paplūdimyje. Tobulam poilsiui prie vandens čia skirta net 300 km smėlėtų pakrančių. Jei nesate nusiteikę gaudyti vėją ar nerti į bangas, leiskitės į pažintį su povandeniniu pasauliu Fuerteventūros okeanariume - delfinų safarį, išplaukite į atvirą vandenyną laivu su stikliniu dugnu, aplankykite artimą kaimynę Lansarotę arba žygiuokite ieškoti laukinių lagūnų ir stebėti vulkanų sukurtos išraiškingos gamtos.

320 dienų per metus ir beveik 11 valandų kasdien šildanti saulė - vienas didžiausių šios salos pranašumų. Kaip ir retai žemiau 16 laipsnių šilumos nukrintanti oro temperatūra. Net žiemą! Ir net jei gulint paplūdimyje imtų netikėtai lyti lietus, pabėgti nuo jo bus nesunku - vos už 5 ar 10 kilometrų jo, tikėtina, nebus nė lašo, o smėlį lyg niekur nieko šildys kaitri saulė. Tiesą sakant, ieškoti geriausio oro galite net ir kitoje salos pusėje, juk iki jos nedidukėje Fuerteventūroje - daugų daugiausia 100 kilometrų.

Dar labiau nei šiltas oras Fuerteventūrą garsina visoje Europoje itin gerais laikomi paplūdimiai. Visose salos pusėse jų rasite apie pusantro šimto ir pačių įvairiausių spalvų: nusidriekę greta didelių viešbučių kompleksų ar pasislėpę laukinėje gamtoje, balti, auksiniai ar juodi vulkaninio smėlio paplūdimiai - kiekvienam pagal poreikius ir fantaziją. Vienuose iš jų galėsite mėgautis plačiu vandens pramogų spektru ir išvystyta infrastruktūra, kituose - absoliučia ramybe, nes kelių kilometrų spinduliu greičiausiai nesutiksite nė gyvos dvasios. O šeimoms su vaikais rekomenduojame rinktis salos pietuose plytinčius Costa Calma ir Morro Jable paplūdimius, kur jūra gilėja lėtai, nuolat dirba gelbėtojai ir veikia kavinės.

KALETA DE FUSTAS

Caleta de Fuste, Caleta, El Castillo, Costa Caleta... Išgirdę kanariečius tariant daugybę ispaniškų vardų, nepulkite stebėtis ir ieškoti visų šių kurotų žemėlapyje. Skirtingi pavadinimai iš tiesų tėra vienas ir tas pats Fuerteventūros rytuose įsikūręs miestelis - Kaleta de Fustas. Tačiau gera žinia - pramogų, įspūdžių ir atostogoms tobulai tinkančio oro jame pakaktų visiems penkiems ar net daugiau. Šis kurortas Fuerteventūroje iškilo visų pirma galvojant apie keliaujančias šeimas. Pagrindiniai Kaleta de Fusto paplūdimiai įkurti šalia ramios iš lėto gilėjančios įlankos, kur maudynės saugios net patiems mažiausiems, o kad būtų maloniau žaisti ir šildytis po saule, pakrantę "paliko" akmenys, o vietoj jų atgabenta šviesaus auksinio smėlio.

Kaletos uostas tikrų tikriausias pramogų ir poilsio uostas. Tiesą sakant, čia būtų galima praleisti kad ir pusę atostogų! Pėsčiųjų takai tobulai tinka lėtiems vakaro pasivaikščiojimams, išalkusių laukia pakrantės restoranai, vaikų - smagios karuselės, o nuotykių ieškotojų - laivai ir valtys, plukdančios į žvejybą, panardyti, apžiūrėti piratų laivų ar susitikti su ruoniais.

KORALECHAS

Didžiausias ir gyviausias Fuerteventūros kurortas žada puikias atostoga kone kiekvienam: šeimas, keliaujančias su vaikais, Koralechas kviečia į saugius paplūdimius, kurie puikiai tinka dar nepatyrusiems plaukikams, "Baku" vandens pramogų parką ir Oazės zoologijos sodą; gamtos mylėtojų čia laukia nuostabieji Koralecho nacionalinio parko smėlynai ir artima kaimynė Los Lobos sala, o nuotykių ieškotojų - visa vandens sporto šakų puokštė, pasivažinėjimas kalnų dviračiais, turai po salą ir visureigių safaris. Jei nesiruošiate miegoti naktį, nuobodžiauti taip pat neteks. Karaokės barai, naktiniai klubai ir tikros ispaniškos fiestos kasdien šėlsta pagridinėje senamiesčio gatvėje Avenida del Generalisimo Franco.

Koralechas vilioja saulės pasiilgusias šeimas, vandens sporto ekstremalus ir apie romantiškas atostogas svajojančius įsimylėjėlius. Visus juos lyg magnetas čia traukia ta pati priežastis - balto smėlio paplūdimiai, prasidedantys dar Koralecho centre ir kopomis vilnijantys iki pat turkio žydrumo jūros. Visai šalia uosto jūsų laukia pagrindinis miesto paplūdimys - nedidelis ir apsuptas restoranų. Nuo jo vos keletas žingsnių iki paplūdimio, vadinamo Galera. Jame niekada nebūsite vieni, tačiau kartu su visais galėsite džiaugtis tobulu krantu maudynėms. Jei vis dėlto pritrūktų erdvės, keliaukite į piečiau įsikūrusi Flag Beach - didžiulį 10 km ilgio paplūdimį, kurį tiesiog dievina banglentininkai. O ramybę ir nuostabius saulėlydžius visada rasite nuo vėjo, bangų ir gausių turistų srautų apsaugotame Waikiki.

CHANDIJA

To paties pavadinimo pusiasalyje įskūręs Chandijos kurortas išdidžiai mėgaujasi saule Fuerteventūros pietvakariuose. Kalnuotas pusiasalus kartu su aukščiausia jo ir visos Fuerteventūros viršūne Pico de Zarza paskelbtas saugoma teritorija. Kadaise vandenynas atskyrė šį gamtos rezervatą nuo "vėjų salos", o dabar siauroje Chandiją ir Fuerteventūrą jungiančioje sąsmaukoje telkiasi gražiausi pasaulio paplūdimiai ir net didžiausių vandens pramogų gerbėjų verti nuotykiai.

Chandijos paplūdmiai palei visą pusiasalio pakrantę driekiasi daugiau nei 30 kilometrų. Tačiau jų gausa - tikrai ne vienintelis privalumas. Labiausiai juos garsina tobulas saulės, vandens ir vėjo derinys mėgstantiems buriuoti, plaukioti banglente ar gaudyti adrenaliną jėgos aitvarais. Chandijos pakrantę puošiančios smėlio kopos, lagūnos ir promenados veda link garsiosios kurorto trijulės:

Playa de Sotavento - tai paplūdimys, kuriame vandens pramogos visada "pavėjui" (isp. sotavento). Dėl puikių sąlygų jį noriai renkasi burlenčių ir jėgos aitvarų aistruoliai.

Playa de Barlovento - "prieš vėją" (isp. barlovento) įsikūręs paplūdimys kur kas labiau laukinis ir kviečia pasigrožėti vėjo šiaušiamomis bangomis, jaukiai įsitaisius saulėtame krante.

Playa de Mattoral - idealus ir ieškantiems ramybės, ir norintiems pašėlti tarp bangų. Tereikia prisiminti vieną nerašytą taisyklę: radę paplūdimio centre stovintį švyturį, vietelės poilsiui ieškokite jo rytuose, o nuotykių - vakaruose.

 

DĖL GALIMŲ KELIONĖS DATŲ IR TRUKMĖS SKAMBINKITE ARBA RAŠYKITE MUMS

Informaciją dėl saugumo reikalavimų vykstantiems į Kanarų salas galite rasti čia

Informaciją dėl reikalavimų taikomų grįžtantiems į Lietuvą rasite čia

LR Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja susilaikyti nuo nebūtinų kelionių COVID-19 pandemijos metu. Turistas pats priima sprendimą keliauti įvertindamas dėl pandemijos kylančias rizikas.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 -