SLOVĖNIJA

Slovėnija yra šalis, kurią, kaip sako vietiniai, reikia pajausti - išgirsti istoriją, pamatyti kraštovaizdį ir architektūros paminklus, paragauti tradicinio maisto, pažinti kultūrą, draugiškus ir svetingus žmones. Stulbinantis, bet teritorija nedidelis kraštas apdovanotas unikalia gamta - gelmėse veriasi ištisos stalaktitų ir stalagmitų urvų sistemos, trykšta terminių ir mineralinių vandenų šaltiniai, derlingus slėnius ir pievas maitina švarūs ežerai ir upės, neaprėpiami miškų plotai dengia žemę lyg smaragdai, stūkso didingi Alpių kalnai, o Adrijos jūros pakrantė lepina natūraliais paplūdimiais, subtropiniu klimatu, karštomis, sausomis ir saulėtomis dienomis. Dažnai kaip pajūrio kurortų šalis neįsivaizduojama Slovėnija iš tiesų gali pasigirti giliomis turizmo tradicijomis ir puikiai išvystita infrastruktūra bei labai nustebinti ne vieną poilsiautoją.


Slovėnija 

  • Neprilygstamas kraštovaizdis - beveik visiškai kalnuota, trečia pagal miškingumą Europos šalis su Alpėmis ir Adrijos jūros pakrante.
  • Gausus senosios architektūros paveldas - pilys, dvarai ir tvirtovės iš Viduramžių, Renesanso ir Baroko laikotarpių.
  • Nenuginčijami gamtos turtai: Triglavo nacionalinis parkas, trys regioniniai parkai ir virš trisdešimties gamtos parkų.
  • Stipri italų įtaka architektūrai ir kultūrai pajūrio regionuose; slovėnų ir italų yra pripažintos oficialios kalbos.
  • Skaidri Adrijos jūros pakrantė ir Mėlynąja vėliava įvertinti paplūdimiai.
  • Gerai išvystytas sveikatinimo turizmas, populiarios mineralinių ir terminių vandenų procedūros.
  • Seniausios vyndarystės tradicijos pasaulyje ir įvairi kiekvieno regiono virtuvė.

 

POPULIARIAUSI SLOVĖNIJOS KURORTAI

PORTOROŽAS

Tai kurortinis miestas Adrijos pajūryje ir viena pagrindinių Slovėnijos turistinių zonų. Dėl istorinių aplinkybių "Rožių uostu" vadinamas miestas ilgą laiką priklausė italams arba buvo jų gausiai apgyvendintas, tai ir šiuo metu puikiai atsispindi žavioje miesto architektūroje ir malonioje atmosferoje. Kosmopolitiškas kurortas pasižymi gerai išvystyta turizmo ir sporto infrastruktūra, čia įkurta daug viešbučių ir apartamentų kompleksų. Portorože veikia keletas kazino, jis plačiai žinomas kaip azartinių lošimų centras. Miesto pakrantė betonuota ir uolėta, teikiamos įvairios vandens sporto paslaugos - nardymo, buriavimo, plaukimo baidarėmis, irklentėmis ir daug kitų. Poilsiautojų patogumui centrinėje vietoje prie prieplaukos supiltas platus smėlio paplūdimys, nuomojami gultai ir skėčiai, o viešbučiuose siūlomos terminės vonios. Dauguma maudymosi vietų kasmet gauna Mėlynosios vėliavos įvertinimą. Portorožas įsikūręs tarp dviejų gamtos parkų, norintiems pažinti apylinkes Sečovlje Salina gamtos parke nemokamai pasivažinėjimui suteikiami dviračiai, kuriais galima nuvažiuoti iki druskų muziejaus. Šimtmečius besitęsiančios druskos gavybos tradicijos garsina Portorožą ir šalia esančias Liuciją ir Sečovlję, o rankomis išgauta druska naudojama teikiant sveikatingumo paslaugas.

 

IZOLA

Nedidelis, bet populiarus Adrijos jūros pakrantės kurortas, kurio pavadinimo reikšmė "sala" byloja anksčiau žvejų miestelį kūrusis būtent saloje. Ramų ir autentišką Viduržemio jūros regiono miestelį supa vynuogynai ir alyvuogių giraitės. Venecijiečių valdymo šimtmečiai įnešė į Izolos architektūrą, kultūrą ir kasdienį gyvenimą itališkų elementų, tiek slovėnų, tiek italų kalbos čia pripažintos oficialiomis kalbomis. Didelė prieplauka, siauros vingiuotos gatvelės, vaizdinga pajūrio promenada ir paplūdimiai pakeri atsipalaidavimo ieškančius poilsiautojus. Mėgaukitės slovėnų ir italų virtuvių valgiais jaukiuose restoranėliuose, vakarokite kavinėse ir baruose, pramogaukite, išmėginkite vandens sportą, pakeliaukite - Izola įsikūrusi tik apie 7 km nuo didesnio uostamiesčio Koperio ir apie 30 km nuo Italijos miesto Triesto.

 

DĖL GALIMŲ KELIONĖS DATŲ IR TRUKMĖS SKAMBINKITE ARBA RAŠYKITE MUMS

 

 

 

 

 

 -