BULGARIJA

Gražūs smėlio paplūdimiai, nuostabūs kraštovaizdžiai, turtingas folkloras, spalvinga istorija, unikalūs istoriniai paminklai, taip pat bulgarų svetingumas - tai tik keletas priežasčių, dėl kurių verta vykti į Bulgariją.

 

Nesebaras

Didžiausia pajūrio kurortų traukos vieta yra ilgi, platūs ir švarūs smėlio paplūdimiai. Be populiariausių Auksinėse Smiltyse ir Saulėtoje Pakrantėje, verta pažinti mažiau žinomus, tokius kaip natūralus Iraklio paplūdimys - mėgstamiausia laukinės gamtos mylėtojų vieta, kur galima pamatyti prie kranto atplaukiančius delfinus. Paplūdimys yra 3 km ilgio, nuošalus ir saugomas.

Juoduoju jūros perlu vadinama viena lankomiausių pakrantės vietų - Nesebaras, kurio viduramžio laikų architektūra laikoma geriausiai išsaugota Balkanuose. Šis vaizdingas pusiasalio miestas yra vienas seniausių Europoje. Nesebaras taip pat vadinamas "40 cerkvių miestu", nors praeityje jų čia buvo virš 80.

Tradicinė bulgarų virtuvė yra tokia pat turtinga ir įvairi, kaip ir šios šalies gyventojų tradicijos ir papročiai. Ant bulgarų stalų karaliauja: sirene - baltas, sūrus avies, karvės ir buivolės pieno sūris, tarator - šalta sriuba su jogurtu ir agurkais, salotos "Šopska" - šviežios daržovės ir avies pieno sūris bei giuvečas - aromatingas guliašas su mėsa ir daržovėmis. Prie maisto dažniausiai patiekiamas raudonas arba baltas vynas, o kaip aperityvas - rakija ar mastika (anyžių degtinė).

Bulgarijoje yra puikios sąlygos vandens sportui. Burlenčių ir jėgos aitvarų mėgėjai gali susikauti su bangomis ne tik Auksinėse Smiltyse ir Saulėtoje Pakrantėje, bet ir Ahtopolyje, kur organizuojamos sporto varžybos. Nardymo aistruoliai įvertins Sozopolį ir jo apylinkes, čia yra daug mokyklų, kurios siūlo ne tik mokymus, bet ir įvairaus sudėtingumo povandenines ekskursijas.

Iš Bulgarijos verta parsivežti eterinio rožių aliejaus, kuris išpilstomas į mažus medinius buteliukus ir dekoruojamas liaudies motyvais - jį nusipirkti galite beveik visur! Puikūs suvenyrai - mediniai dirbiniai, pvz., keramika, rankų darbo kilimai, gobelenai, siuvinėtos staltiesės. Išskirtinai originalus "grobis" bus rankomis dekoruota ikona, kurią galima įsigyti vienoje iš daugelio Bulgarijos galerijų.

Ar žinote, kad Bulgarijoje gestai išreiškiantys "taip" ir "ne", turi visiškai priešingą reikšmę? Jei bulgaras krato galvą, tai reiškia, kad jis sutinka su pašnekovu, o jei linksi galvą, tai reiškia, kad nesutinka. verta tai prisiminti norint išvengti nereikalingų nesusipratimų. Įdomu tai, kad kai kurie bulgarai, kalbėdami su užsieniečiais, bando prisitaikyti prie kalbėtojo gestų išreiškimo būdo, kas, užuot padėję, tik dar labiau supainioja.

 

 

DĖL GALIMŲ KELIONĖS DATŲ IR TRUKMĖS SKAMBINKITE ARBA RAŠYKITE MUMS

 

POPULIARIAUSI KURORTAI

SAULĖTAS KRANTAS

Regionas laikomas vienu gražiausiu Bulgarijos pakrantėje. Čia yra daugiau nei 200 viešbučių, daugybė restoranų, tavernų, parduotuvių ir diskotekų. Fantastiškas smėlio paplūdimys, nuolaidus nusileidimas į jūrą, kurios vidutinė temperatūra siekia 24 laipsnius, 2 dideli vandens parkai sudaro idealias sąlygas šeimos atostogoms.

 

AUKSINĖS SMILTYS

Legenda sako, kad kadaise piratai čia paslėpė didelį lobį, bet gamta nubaudė juos už godumą ir pavertė lobį auksiniu smėliu. Populiariausias Bulgarijos kurortas garsėja smėlio paplūdimiais, kurie laikomi vienais gražiausių Europoje. Čia yra daug pėsčiųjų takų, sodų, daugybė restoranų, tavernų ir diskotekų. Gyvybe pulsuojantis kurortas siūlo smagius renginius įvairaus amžiaus žmonėms.

 

SOZOPOLIS

Pakrantės kultūros sostinė, mėgstama menininkų ir fotografų vieta, juos čia vilioja vaizdingi kampeliai, vingiuotos gatvės ir originalūs mediniai namai. Sozopolis yra seniausias Bulgarijos Rivjeros miestas, viliojantis turistus vienais gražiausių pakrantėje smėlio paplūdimiais.