SLIDINĖJIMAS AUSTRIJOJE

Natūralu, kad keliaujant po svečias šalis norisi apibendrinti patirtus įspūdžius ir kiekvieną kelionę įsidėti į atminties stalčiuką su tik jai vienai būdingais prisiminimais. Štai Austriją į vieną apibendrinimą niekaip netelpa. Mūsų akimis, jos yra dvi - viena savo elegantiškus kerus skleidžia nepaprastai išpuoselėtuose elegenatiškuose miestuose, kita demonstruoja absoliučiai unikalų identitetą kalnuose. Čia net žmonės atrodo kitokie, arčiau žemės, vis dar su atsidavimu puoselėjantys ūkininkavimo tradicijas, sūrių gamybą, įvairius amatus. Unikalūs ir kalnų miesteliai su savita medine architektūra bei labai sportiška dvasia. Vasarą čia taip pat pilna kalnų mylėtojų, tačiau aktyviausias gyvenimas visgi verda žiemą.

Zalcburgas

Nuotrauka: Gerald Lobenwein iš Pixabay

Trolis, Karintija, Zalcburgo žemė - trys regionai, kuriuose sukoncentruota didžioji dalis žiemos turizmo. Daugiau nei 600 kalnų gyvenviečių kasmet laukia sugužant kalnų slidinėjimo entuziastų. Bendrą visų slidinėjimo trasų ilgį suskaičiuoti būtų sunku, tačiau žinoma, kad Austrijoje jūsų laukia 13 viršūnių, kylančių iki 3000 m aukščio, ir net 34 - iki 2000 m virš jūros lygio.Nepakartojami Pastercės, Hintertukso, Kaunetalio, Pictalio, Soldeno, Štubajaus ledynai sniego dangą ir žiemos jausmą dovanoja ištisus metus.

 BAD KLAINKIRCHAIMAS

Tai vienas didžiausių Karintijos regiono kurortų, įsikūręs saulėtame slėnyje, 1100 m aukštyje virš jūros lygio, šalia nacionalinio Nokbergo parko. Populiarumą Bad Klainkirchaimui pelnė vaizdingos apylinkės, du dideli terminiai šaltiniai ir, žinoma, puiki žiemos sporto infrastruktūra. Slidinėjimo zona pasižymi tolygiais ir plačiais nusileidimais, o trasos įrengtos įvairaus pasirengimo slidininkams bei snieglentininkams. Slidinėjimo sezonas čia tęsiasi nuo gruodžio vidurio iki balandžio.

Tai, kad aktyvų poilsį galima derinti su gydomosiomis procedūromis, Bad Klainkirchaimui suteikia dar daugiau patrauklumo. Šio regiono terminiai šaltiniai žinomi jau nuo viduramžių, o šiandien atsipalaiduoti ir pasimėgauti sveikatinimosi procedūromis kviečia senosios "Šventos Katerinos termos" bei rekonstruotos "Romos termos". Karštųjų versmių vandens sudėtyje randame radono, moksliškai įrodyta, kad jis gerai veikia mūsų imunitetą ir grąžina jėgas pavargusiam kūnui.

Bad Klainkirchaimo slidinėjimo zona įrengta 1100 - 2055 m aukštyje virš jūros lygio. Bendras 32 trasų ilgis siekia net 103 km, į jas kelia 29 keltuvai. Viena patraukliausių trasų - "FIS Franz Klammer" driekiasi net 4200 m, o peraukštėjimas, t.y. aukščio skirtumas tarp trasos starto ir finišo, siekia 920 metrų.

  NASFELDAS

Pačiuose Austrijos pietuose Karintijos regiono Alpėse, glaudžiasi vienas populiariausių Austrijos slidinėjimo kurortų - Nasfeldas. Sakoma, kad čia žiemos saulė šviečia vidutiniškai 100 valandų daugiau, nei kitose Austrijos slidinėjimo zonose, tad saulės vonios - garantuotos. Kurortas įsikūręs prie pat sienos su Italija, tad yra trasų, tiesiogine šio žodžio prasme, vedančių į užsienį. Dar vienas Nasfeldo išskirtinumas - į viršukalnę kylantis pats ilgiausias gondolų kelias, kuriuo kursuoja keltuvas " Millennium - Express".

Šaltomis žiemomis ant užšąlusio Presego ežero įrengiama nuostabi natūrali čiuožykla. Vaikai bei suaugusieji tikrai įvertins ir rogučių trasas, apšviestas ir veikiančias net vakarais. "NTC Blue Day Park" pasiūlys išbandyti netikėtas žiemos sporto šakas bei inventorių, pavyzdžiui, sniego paspirtuką, sniego dviratį, sniego riedlentę (Snowskate), Skifox rogutes ant vienos slidės, pasivažinėjimą sniego kartingais. Nasfelde dar lauks ir dengtas baseinas, teniso kortai, įvairios žaidimų aikštelės, sveikatingumo centrai, diskotekos ir kinoteatrai.

Slidinėjimo sezonas čia trunka nuo lapkričio iki kovo mėnesio. 30 šiuolaikiškų keltuvų kelia į trasas, kurių bendras ilgis - 110 km, jos įvairaus sudėtingumo, paruoštos ir slidininkams, ir snieglentininkams. Ilgiausioji trasa driekiasi net 7,6 km. Taip pat yra specialių trasų vaikams bei besimokančiųjų treniruotėms. Trasų peraukštėjimas - 610-2020 m. Nasfelde veikia viena ilgiausių naktinių slidinėjimo trasų, 5 rogučių trasos, iš jų 3 - apšviestos vakare, bendras rogučių trasų ilgis - 11 km. 

 KAČBERGAS 

Ten, kur susitinka Karintijos regionas ir Zalcburgo žemės, jaukiame saulėtame slėnyje driekiasi Kašbergo slidinėjimo regionas. Kurortinė infrastruktūra idealiai pritaikyta poilsiui su vaikais.

Slidinėjimo zona prasideda 2220 m aukštyje virš jūros lygio, tad kokybiška sniego danga - garantuota. Regione yra dvi slidinėjimo zonos: Tschaneck (2030 m) ir Aineck (2220 m), perčiuožti iš vienos į kitą labai patogu tiltu su transportine judančia juosta.

Vienas iš kurorto privalumų - galimybė slidinėti "nuo durų iki durų". Taip pat daug dėmesio čia skiriama vaikams - jiems įrengta speciali slidinėjimo zona Katschi's Children's World su vaikišku keltuvu ir mokomosiomis trasomis, žaidimų aikštelėmis. Čia organizuojamos smagios varžybos bei įvairūs konkursai. Daugumoje kurorto viešbučių taip pat yra įrengti žaidimų kambariai ir organizuojami specialūs pramoginiai renginiai vaikams.

Kačbergo trasos plačios, o jų bendras ilgis siekia 70 km. Dominuoja čia vidutinio sudėtingumo raudonosios, mėlynosios sukoncentruotos mokomoje zonoje Katchberghee, o viena iš juodųjų trasų - Direttisima - skirta labiau patyrusiems, jos nuolydis nuo 60 iki 100 proc., o ilgis - 3000 metrų, tad ji lyginama su garsiuoju "Streif" nusileidimu Kitcbiuelyje. 

OSTIROLIS 

Rytinis Tirolis arba tiesiog Ostirolis, dėl Dolomitinių Alpių peizažo, tokio įprasto Italijai ir kiek netikėto Austrijai, bei didelės pramogų gausos patiks net ir tiems, kurie į kalnus vyksta ne tik slidinėti. O trasos čia sutvarkytos ir prižiūrimos nepriekaištingai, jos gana nesudėtingos, tad čia mielai slidinėja šeimos su vaikais bei pradedantieji slidininkai.

Net septynios slidinėjimo zonos ir lygumų slidžių trasos (kai kuriose sniego yra ištisus metus) - neleis nei tinginiauti, nei nuobodžiauti. Beje, regionas priklauso Dolomiti Nordic Ski sistemai, jungiančiai net 1300 km trasų Austrijoje ir Italijoje.

Dolomitinių Alpių papėdėje įsikūręs nedidelis miestelis Matrėjus geriausiai atspindi kalnų dvasią. Čia esančios Kals, Grossglockner ir Matreier Goldried slidinėjimo zonos sudaro Grossglockner Resort Kals - Matrei slidinėjimo regioną, kuriame suskaičiuojama 41,5 km slidinėjimo trasų. Šalia stūkso ir du aukščiausi kalnai Austrijoje: Grosglokneris (3798 m) ir Grosfenedigeris (3674 m).

O štai Liencas laikomas saulėčiausia vieta visoje Austrijoje. Į šiaurę - Aukštasis Taeurnas, pietuose - Dolomitinės Alpės, Iselo bei Dravos upių santaka kuria ypač vaizdingą kraštovaizdį, tad Liencą renkasi pasiilgusieji išskirtinės gamtos. 

Šalia - Aukštojo Tauerno nacionalinis parkas, nuostabios Dolomitinės Alpės, tad kalnai kvies ne tik slidinėti ar leistis nuo jų snieglentėmis ir rogutėmis. Žiemą parke organizuojami įvairūs pėsčiųjų žygiai, kurių metu keliaujama avint sniego batus, žiūronais stebimi gyvūnai bei paukščiai. Taip pat verta užsukti pasmalsauti ir į pilis, autentiškus kaimelius.  

BAD GAŠTAINAS, BAD HOFGAŠTAINAS 

Tauerno kalnų papėdėje besidriekiantis Gaštaino slėnis itin svetingas. Dėmesingai jis sutinka ir žiemos sporto aistruolius, ir išsiilgusius ramaus sanatorinio poilsio. Slėnis nuo seno garsėja karštosiomis versmėmis ir radono galerijomis. Požeminės radono galerijos Radchausbergo kalne - ypatinga vieta, padedanti pasveikti ir sustiprinti sveikatą. Buvo laikai, kai čia intensyviai vyko aukso rūdos gavyba, o vėliau mokslininkai atlikę daugybę tyrimų, nustatė gydomąjį radono galerijų poveikį žmogaus organizmui. Tad jau daugiau kaip 50 metų šią vietą lanko norintieji pataisyti sveikatą. 

Bad Gaštainas, tai Belle Epoque laikus menantis kurortas iš pirmo žvilgsnio sužavi XVIII - XIX a. architektūra ir atmosfera. Stilingas ramus ir jaukus miestelis dar vadinamas Alpių Monte Karlu... Tad nenuostabu, kad Bad Gaštainą ilgą laiką garsino visai ne kalnų slidinėjimo trasos, o karštosios mineralinio vandens versmės. Šiandien šį kurortą taip pat renkasi tie, kurie sportišką laiką kalnuose nori suderinti su atpalaiduojančiais SPA malonumais. O kalnuose lauks įvairaus pasirengimo slidinėtojams skirtos trasos bei galimybė perčiuožšti į sudėtingesnėmis trasomis garsėjantį kaimyninį Bad Hofgaštainą. 

Bad Hofgaštainas plačiausioje ir labiausiai saulės lepinamoje Gaštaino slėnio vietoje esantis kurortas kviečia ilsėtis ir pramogauti su visa šeima. Jus lepins vaizdai pro viešbučių langus, tyras oras, kokybiškos trasos, jaukios krautuvėlės ir restoranėliai, o vaikus - galimybė saugiai mokytis naujų įgūdžių. Kurorte veikia slidinėjimo parkas vaikams iki 3 metų ir puiki mokykla vyresniems. Bus ką veikti kurorto trasose ir patyrusiems slidininkams, o pailsėti nuo slidinėjimo kvies žygiai pėsčiųjų trasomis ir SPA.

CEL AM ZĖ, KAPRUNAS

Zalcburgo žemė atveria kelius link dangun šaunančių kalnų. Alpės prasideda čia, puikiai įrengtuose ir nuostabia gamta apdovanotuose Zalcburgo regiono kurortuose. Cel am Zė, skalaujamas nuostabaus ežero vandenų, ir Kaprunas, jaučiantis ledyno alsavimą, kviečia visų lygių slidininkus ir snieglentinikus, o ypač šeimas su vaikais. Puikiomis trasomis čia galima mėgautis ištisus metus, nes šaltuko, padedančio išsaugoti sniego dangą, negaili šalia plytintis Kitcštainhorno ledynas. 

Cel am Zė (Zell am See) pavadinimą kurortui davė nuostabus, šalia tyvuliuojantis Celio ežeras.Jo pakrantėje šiandien rikiuojasi viešbučiai, pensionai ir gyvenamieji namai. Išskirtinis peizažas ir tradiciniais raižiniais puošta architektūra miesteliui suteikia ypatingą aurą. Kai ežeras užšąla - virsta natūralia čiuožykla, tad puiki proga prisiminti pačiūžas ir pasimėgauti alternatyva slidėms ir snieglentėms. O pastarąjį sportinį inventorių galėsite išbandyti net 77 km trasų, pritaikytų tiek pradedantiesiems, tiek patyrusiems ir mėgtsantiems greitį. 

Kaprunas, esantis Aukštojo Taeurno nacionaliniame parke, apdovanos nepakartojamais vaizdais, kurorto trasos - galimybėmis aktyviai pajudėti, o vietiniai restoranėliai, kavinės ir barai - gurmaniškais įspūdžiais. Kaprunas stovi išties ypatingoje vietoje: šalia šalčiu dvelkia Kitcštainhorno ledynas, stūkso aukščiausias Australijoje Gorsgloknerio kalnas. Gamtos stebuklus papildo bei į pusdienio ekskursijas vilioja jaukūs pasakiški kaimyniniai miesteliai bei Kapruno pilis. O jei norisi absoliučios ramybės - padės terminių šaltinių kompleksas "Tauern SPA". 

 CILERTALIO SLĖNIS - MAIRHOFENAS

Šis slėnis pasaulyje garsėja kaip daugiausia žiemos sporto galimybių suteikiantis Alpių sporto ir kultūros centras. Tirolio regione besidriekiančioje žiemos sporto "arenoje" ne vienas miestukas, priimantis kalnų entuziastus iš viso pasaulio: Fiugenas, Celis prie Cilerio, Finkenbergas, Hipachas, Tuksas ir neoficiali slėnio sostinė - Mairhofenas.

Iš viso slėnyje - 620 km trasų (78 km sudėtingų, 372 km vidutinio sudėtingumo, 170 km nesudėtingų). Didžiulė trasų įvairovė neleidžia nuobodžiauti nei vienam slidininkui, o puikiai įrengti snieglenčių parkai kviečia nestokojančius adrenalino. Visiems viešintiems Cilertalyje nors kartą būtina paslidinėti Hintertukso ledyno šlaituose įrengtomis trasomis ir pajusti tikrai šaltą jo alsavimą. 

Mairhofenas - tikra slėnio pažiba, slidininkų meka, siūlanti ne tik idealias sąlygas slidinėti bet ir itin linksmas "apres ski" galimybes. Miestelyje daug parduotuvėlių, puikių viešbučių, kokyišką maistą siūlančių restoranų. Iš čia su Cilertalio "superskipass" jums atsivers net 4 slidinėjimo zonos: Hochcilertalis (keltuvai iš Kaltenbacho ir Fiugeno), Cilertalio arena (keltuvai iš Celio prie Cilerio ir Gerloso), Ski Cilertalis 3000 (iš Mairhofeno ir Hipacho) bei Hintertukso ledynas (iš Tukso). Puiki idėja iš vieno slėnio slidėmis čiuožti į kitą - kai kurie iš jų tarpusavyje sujungti trasomis ir keltuvais. Į kitus patogu keliauti autobusu ar traukiniu, slidininkus vežančiais nemokamai. 

Pramoginė bobslėjaus trasa šalia Cilertalio arenos niekada nebūna tuščia, gali tekti net palaukti netrumpoje eilutėje - kantriausieji bus apdovanoti adrenalino kupinu nusileidimu kalno šlaite įrengta trasa. Mairhofeno arena kviečia prisiminti čiuožimo pačiūžomis įgūdžius bei išbandyti tikrai azartišką akmenslydį. Vienas geriausių ir įdomiausių būdų pasižvalgyti po slėnį - apvažiuoti jį vizitine slėnio kortele tapusiu "siauruku", XX amžiaus pradžios traukinuku. Jis du kartus per dieną suka maršrutu nuo Enbacho iki Mairchofeno. Na, o drąsiausiųjų laukia 78 proc. nuolydžio trasa labai taikliu pavadinimu - "Harakiri".

OTZTALIO SLĖNIS - SOLDENAS

Už pusšimčio kilometrų nuo Tirolio regiono sostinės Insbruko, prasideda ilgiausiai besitęsiantis Austrijos slėnis - Otztalis. Slėnį juosia miškingos prieškalnės, o slidinėjimo kurortai įsikūrę gan aukštai, daugiau kaip 2 km aukštyje. Vienas populiariausių - Soldenas - įsikūręs labai gražioje Otztalio vietoje, supamoje grakščių ir net iki 3000 m virš jūros lygio iškilusių kalnų. Šalia - du ledynai, tad slidinėjimo sezoną čia galima pradėti gana anksti - spalio mėnesį. Apskritai, Tirolis garsėja nuostabiais ledynais, kuriuose galima slidinėti net jei žiema nedžiugina gausiu sniegu ir šaltuku. Neslidinėjančiųjų taip pat laukia gausybė pramogų: terminiai baseinai, pirtys, čiuožyklos, lygumų slidžių trasos, pėsčiųjų bei rogučių trasos kalnuose. 

Soldenui prigijo Alpių Ibizos vardas, o tai reiškia, kad naktinis gyvenimas čia išties audringas. Tačiau tai yra ir vienas populiariausių bei gražiausių Austrijos kalnų kurortų. Kartu su šalia esančiai miesteliais, Soldenas priklauso didžiausiame aukštyje Austrijoje įsikūrusiam slidinėjimo regionui. Aukštai kalnuose įrengtos slidinėjimo trasos (1377 - 3250 m) bei šalia stūksantys du ledynai garantuoja puikią sniego dangą nuo lapkričio iki gegužės mėnesio. Puikiai įrengtų trasų ilgis - 151 km ir jose ypatingas dėmesys skiriamas snieglentininkams, tad jie šį kurortą labai mėgsta. Atsikvėpti po trasų šturmo visi traukia į "Freizeit" areną - laisvalaikio centrą su baseinu, kalneliais ir kriokliais, pirtimis, masažinėmis voniomis, soliariumu, teniso aikštelėmis ir boulingu bei į modernų SPA centrą "Aqua Dome", kuriame naudojamas terminis vanduo iš 1865 m gylio gręžinio. 

Soldeno rajone yra keturios, tarpusavyje sujungtos slidinėjimo zonos: Tyfenbacho ledynas (nuožulnios, plačios, idealios pradednatiesiems trasos), Retenbacho ledynas (sudėtingos, su itin stačiomis atkarpomis trasos patyrusiems), Gaislachkoglio kalnas (raudonųjų trasų zona), Gigijocho kalnas (nesudėtingos trasos, orientuotos į šeimas su vaikais).

ZĖFELDAS, TELFSAS

Tirolis - aukščiausių Europos kalnų žemė. Čia daugiau kaip 500 kalnų viršūnių aukštesnės nei 3000 m, o šaltį saugo įspūdingas skaičius ledynų. Vasarą šį regioną dievina žygeiviai, o žiemą jis virsta slidinėjimo centru. Per 80 slidinėjimui parengtų zonų jungia modernios keltuvų sistemos, o mokytis kviečia net 300 slidinėjimo mokyklų, beje skirtų ne tik pradedantiesiems, bet ir profesionalams. Nors Tirolyje slidinėjimo kurortų nemažai, arčiausiai sostinės Insbruko glaudžiasi Zėfeldas ir Telfsas.

Kalnuose virš Insbruko įsikūręs Zėfeldas, vienas didžiausių pasaulyje slidinėjimo kurortų. Būtent šio slidinėjimo kurorto trasose vyko 1964 ir 1976 m žiemos olimpinių žaidynių rungtys. Tik nereikėtų išsigąsti pradedantiesiems, trasų čia tikrai ras ir norintys išbandyti profesionalų lygio nusileidimus, ir norintys išbandyti plačių bei nuožulnių šlaitų mokymuisi. Zėfeldas - prabangus ir išskirtinis. Austrijoje yra vos keletas vietų, kur toks didelis keturių ir penkių žvaigždučių viešbučių pasirinkimas, kaip šiame kurorte. Tad poilsis čia išties kokybiškas ir turiningas.

Iš 27 km į vakarus nuo Insbruko, Intalio slėnyje jaukiai plytinčio Telfso atsiveria puikus vaizdas ne tik į vilnijančias Alpes, bet ir į galingą Hohe Munde kalną (2662 m). Dėl didelio pramogų skaičiaus - uždaro baseino, saunos, didelės čiuožyklos, rogučių trasos, sporto centro su didele laipiojimo siena alpinizmo gerbėjams - čia laukiami aktyvaus poilsio mėgėjai. Žiemos sporto šakų entuziastai gali pasirinkti tarp dviejų slidinėjimo zonų: Rosshutte ir Gschwandkopf

 

DĖL GALIMŲ KELIONĖS DATŲ IR TRUKMĖS SKAMBINKITE ARBA RAŠYKITE MUMS

Informaciją dėl saugumo reikalavimų vykstantiems į Austriją galite rasti čia