REIKALAVIMAI KELIAUJANTIEMS Į MADEIRĄ

REGISTRACIJA

Visi keliautojai 12-48 valandas prieš atvykdami į Madeirą privalo užsiregistruoti ir užsipildyti duomenis  keleivių registravimo sistemos anketoje .

Registruotis turi kiekvienas suaugęs asmuo atskirai (tik vaikai iki 12 metų registruojami anketoje kartu su vienu iš suaugusiųjų). Po pilnos registracijos ir duomenų užpildymo keleivis gaus prisijungimą prie savo paskyros, kurioje bus QR kodas, kurį reikia išsisaugoti telefone arba jį atsispausdinti bei pateikti tiek išskrendant, tiek atvykus į Madeiros oro uostą. Šioje paskyroje rekomenduojama įkelti ir jau turimų iš anksto atliktų neigiamų tyrimų rezultatus, vakcinacijos pažymėjimą ir panašiai.

COVID-19 TYRIMAS

Su tam tikromis išimtimis (informacija žemiau), vykstantys į Madeirą turi turėti atliktą neigiamą PGR (angl. PCR) COVID-19 ligos tyrimų rezultatą (tik PGR testai, netinka antigenų ar antikūnių).

Vykstant į Madeirą tai galima atlikti išskrendant iš Lietuvos arba jau atvykus į salą:

  •  Rekomenduojama atlikti PGR testą dėl COVID-19 prieš išvykstant į Madeirą ir turėti patvirtinantį neigiamo rezultato dokumentą. Tyrimas turi būti atliktas ne anksčiau kaip per 72 valandas prieš išvykstant iš savo gyvenamosios vietos ir pažyma turi būti pateikta anglų arba portugalų kalbomis. Tokiu atveju  keleivio registravimo sistemos anketoje rekomenduojama iš anksto įkelti gautus tyrimo rezultatus, kas pagreitins dokumentų patikrinimo eigą Madeiros oro uoste. Turint iš anksto atliktą testą ar kitus dokumentus, atleidžiančius nuo privalomo testavimo atvykus, atvykę į salą keleiviai po dokumentų patikros vyksta į savo viešbutį atostogauti.
  • Testą dėl COVID-19 galima atlikti jau atvykus į Madeiros oro uostą. Testas atliekamas nemokamai Madeiros vyriausybės lėšomis, o visa testavimo procedūra neturėtų trukti ilgiau nei 1 valandą. Tuomet užpildžius deklaraciją, keleiviai vyksta į viešbutį (užsakant kelionės paketą pervežimas jau įtrauktas į kelionės kainą). Tokiu atveju keliautojai turi viešbučio kambaryje laukti testo rezultato, kuris bus išsiųstas nurodytu telefono numeriu 6-12 valandų eigoje nuo testo atlikimo. Įsigijusieji tik skrydžio bilietus - patys vyksta į jų apgyvendinimo vietą.

Privalomo testo reikalavimas vykstant į Madeirą netaikomas:

  • Jaunesniems nei 12 metų asmenims (išskyrus atvejus, jeigu šeimos nariams nustatomi teigiami tyrimų rezultatai ar pasireiškus simptomams).
  • Nereikia keliautojams, kurie per pastarąsias 90 dienų yra persirgę ir pasveikę nuo COVID-19 ir tai buvo užfiksuota atitinkamais tyrimais ir įregistruota gydymo įstaigoje (antikūnių tyrimai netinkami).
  • Nereikia keliautojams, kurie jau yra gavę 2 vakcinas nuo COVID-19 (bei nuo antros vakcinos praėję daugiau nei 7 dienos).
  • Abiems pastariesiems atvejams būtina turėti originalius patvirtinančius dokumentus iš https://e-sveikata.lt ar gydytojo su vertimu į anglų kalbą (jeigu originalas tik lietuvių kalba - reikalingas vertimų biuro antspaudu patvirtintas vertimas arba notaro patvirtintas vertimas).

 DRAUDIMAS

Būtina turėti ne tik įprastinį medicininių išlaidų draudimą keliaujant į Madeirą, tačiau keliaujant po ES šalis apsidraudusiems privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) pravartu su savimi turėti Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK), kurią pateikus būtų suteikta būtinoji medicinos pagalba tos šalies įkainiais ir tvarka. Taip pat, rekomenduojama įsigyti COVID-19 atvejus ar kelionės sutrikimų išlaidų dėl viruso dengiantį draudimą bei atidžiai susipažinti su pasirinktos draudimo kompanijos nustatytomis draudimo sąlygomis.

Taip pat, raginame susipažinti ir su galimybe įsigyti Madeiros siūlomą draudimą: https://madeiratravelinsurance.com/

PASTABA: VISA PATEIKTA INFORMACIJA YRA REKOMENDACINIO POBŪDŽIO IR GALI KEISTIS. PLAČIAU APIE REIKALAVIMUS KELIAUJANT Į MADEIRĄ GALITE PASISKAITYTI ČIA

Novaturo savaitės pasiūlymai:

 

*   - kainos nurodytos asmeniui dviviečiame kambaryje
**  - kelionių organizatoriai pasilieka teisę keisti kainas
*** - vietų skaičius pagal šiuos specialius pasiūlymus yra ribotas