Baltarusija: Pažintinė kelionė autobusu

Gardinas

GARDINAS - MIESTAS MUZIEJUS ANT NEMUNO KRANTO 2 D.

Gardinas - miestas muziejus ant Nemuno kranto trijų tautų lopšys - Augustavo kanalas

 


Kelionės datos: 2018.09.08 - 2018.09.09/ 2018.09.22 - 2018.09.23/ 2018.10.13 - 2018.10.14/ 2018.10.27 - 2018.10.28

1 diena

Išvykimas iš Lietuvos. Kelionė į Baltarusiją. Atvykimas į vieną seniausių Baltarusijos miestų – Gardiną, kuriame Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ištakos, kuriame patyrė agoniją ir nustojo egzistuoti Lenkijos Karalystė ir Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė. Senovinis Gardinas vadinamas miestu – muziejumi. Čia, skirtingai nuo daugumos Baltarusijos miestų, išsaugoti architektūros paminklai beveik visų stilių – nuo gotikos iki konstruktyvizmo. Dėl savo gražios architektūros, miestas XVI a. buvo įtrauktas į G.Brauno Kelno enciklopediją. Ekskursija po miestą. Apžiūrime dvi Gardino pilis* – Senoji (statyta Vytauto) ir Naujoji (XVII a.) stūksančios ant gretimų kalvų Nemuno pakrantėje. Naujojoje pilyje 1726m. pastatytame atskirame pastate posėdžiaudavo LDK Ponų Taryba, rinkdavosi LDK ir Abiejų Tautų Respublikos seimai, veikė LDK iždo komisija, Lietuvos Vyriausiasis Tribunolas. Senamiestyje aplankome Bernardinų vienuolyną su Šv. Kryžiaus atradimo bažnyčia. Bažnyčios architektūroje įžvelgiami gotikos, renesanso ir baroko stiliai. Lankome Gardino jėzuitų ansamblį, užimantį visą miesto kvartalą, kurį sudaro Šv. Pranciškaus Ksavero bažnyčia, kolegijos ir gyvenamieji, ūkiniai pastatai, sodas, vaistinė (įsteigta 1687 m, veikianti ir dabar). Apžiūrime Šv. Pranciškaus Ksavero bažnyčią, vieną įspūdingiausių brandžiojo – vėlyvojo baroko sakralinės architektūros paminklų LDK, savo dydžiu, architektūra ir reikšme prilygstančią kitoms dviems svarbiausioms jėzuitų šventykloms LDK – Krokuvos ir Vilniaus. Taip pat, aplankome Didžiąją (Choralinę) Sinagogą*. Tai moderno stiliaus, trijų aukštų, kvadratinio plano su dviem bokštais pastatas. Ant stataus Nemuno šlaito apžiūrime Šv. Boriso ir Glebo (Koložos) cerkvę, unikalų bizantinės architektūros pastatą, vieną seniausių sakralinių paminklų dabartinės Baltarusijos ir buvusios LDK teritorijoje. Laisvas laikas senamiestyje. Grupės pageidavimu, esant galimybei, teatro lankymas. Nakvynė viešbutyje.

2 diena

Pusryčiai. Kelionė į Naumovičius, kurių apylinkėse yra įkurtas vienas didžiausių Gardino fortų* – Nr. 2. 1915 m šiame forte vyko mūšiai. Antrojo pasaulinio karo metais fašistai šioje vietoje įrengė taikių Gardino gyventojų bei karo belaisvių sušaudymo vietą. Apžiūrime paminklinį kryžių su plokšte, ant kurios iškalti aukų vardai ir motinos, kuri sielvartauja dėl daugiau nei 3 tūkstančių čia sušaudytų žmonių, skulptūrą. Kelionė į mažąjį Versalį – Valavičių rūmus, kuriuos vėlyvojo baroko stiliuje sukūrė italų architektas D.Sako. Sopockine aplankome Mergelės Marijos Apsireiškimo bažnyčią, kurią pagal padavimą 1612 m. pastatė magnatas J. Valavičius. Kelionės kulminacija kelionė prie Augustavo kanalo**, jungiančio Vyslos ir Nemuno baseinus per Bebros upę, Mėtos ežerą ir Juodosios Ančios vagą. Šis kanalas yra hidrotechnikos paminklas. Atvykimas prie vieno iš geriausiai išlikusių „Dembrovkos“ šliuzo. Plaukimas per Augustavo kanalo šliuzą*. Po įspūdingo pasiplaukiojimo išvykimas į Lietuvą. Vėlai vakare grįžimas.

 

Į kelionės kainą įskaičiuota:

- kelionė autobusu,

- 1 nakvynė viešbutyje su pusryčiais,

- grupės vadovo paslaugos,

- ekskursinė programa,

- kelionės dokumentų sutvarkymas,

- vietinis gidas rusų arba lietuvių kalba (pageidaujantiems kelionių vadovas verčia).

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

- Medicininių išlaidų draudimas užsienyje, kai kurių vietovių ir objektų gidų paslaugos (ne lietuvių kalba), arbatpinigiai, pietūs, vakarienės, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos, bilietai į mokamus objektus, papildomos paslaugos. 

- Bevizio įvažiavimo į Baltarusiją mokestis apie 5 EUR.

- Mokamiems objektams turėti apie 15 - 20 EUR.


* kaina nurodyta asmeniui dviviečiame kambaryje/ kelionių organizatorius pasilieka teisę keisti kainas/vietų skaičius pagal šį pasiūlymą yra ribotas

 nuo 75,05 EURi