Kuba: Pažintinė kelionė lėktuvu

Kuba4

TEMPERAMENTINGOJI KUBA 13 D.

 

Havana - Pinar del Rio - Vinales - Guama - Cienfuegos - Trinidadas - Guanayara nacionalinis parkas - Sancti Spiritus - Kajo Santa Maria - Santa Clara

 

Kelionės datos: 2018.10.21 - 2018.11.02/ 2018.11.18 - 2018.11.30/ 2019.02.11 - 2019.02.23/ 2019.03.11 - 2019.03.23

 

1 diena. Skrydis į Havaną.

Skrydis: Vilnius/Ryga/Varšuva – Europos miestas – Havana. Atvykimas į Havanos oro uostą. Oro uoste sutvarkę įvažiavimo į šalį formalumus vykstame į viešbutį. Nakvynė viešbutyje. 

2 diena. Senoji Havana.

Pusryčiai viešbutyje. Po pusryčių ekskursija su kvalifikuotu vietos gidu ir profesionaliu kelionės vadovu iš Lietuvos. „Kubos sostinės vaizdas niekuomet nenusibosta. Lyg žvelgtum į mėgstamą paveikslą ir stebėdamasis vis įsitikintum, kad kaskart randi naują pribloškiančią smulkmeną“ Jeanette Erazo Heufelter. Apžvalginė ekskursija po Havaną. Tai nepakartojama pažintis su Kubos sostine, vietinių gyventojų švelniai vadinama „Senąja Karibų dama”. El Moro tvirtovė, menanti kolonijinės epochos laikus. Šią galingą tvirtovę 1589 m. pastatė ispanai Havanos uostui apsaugoti. Pakilus ant jos galingų gynybinių sienų, atsiveria nuostabus vaizdas į Malekono krantinę, Meksikos įlanką ir senąją Havaną. Habana Vieja – senamiestis (UNESCO įtrauktas į pasaulio paveldo sąrašą), dailininkų Meka su daugybe ispaniškos architektūros paminklų, ryškiomis Karibų salų spalvomis ir formomis. Seniausia Plaza de Armas („Ginklų“) aikštė ir jos architektūrinis ansamblis su rūmais, puikiu kolonijinės architektūros pavyzdžiu; Katedros aikštė, kurios centrą puošia didžiausia Kuboje barokinė katedra. Jos požemiuose ilgą laiką ilsėjosi Kristupo Kolumbo palaikai (vėliau buvo išvežti į Seviliją). Keliaujame viena iš senamiesčio gatvelių „Mercaderes“ iki „Ambos Mundos“ viešbučio, kurio vienas iš kambarių net 7 metus buvo tapęs E.Hemingvėjaus namais. Būtent čia E.Hemingvėjus pradėjo rašyti savo romaną „Kam skambina varpai“. Pasikėlimas ant „Ambos Mundos“ viešbučio stogo terasos pasigrožėti nuostabiais Havanos vaizdais.

Pietūs. Vėliau lankome „Havana Club” romo daryklą – muziejų, kuriame klausysimės įdomaus pasakojimo apie kubietiško romo istoriją ir jo gamybos procesą, o taip pat ragausime romo. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje. 

3 diena. Modernioji Havana.

Pusryčiai viešbutyje. Šiandien mūsų laukia pažintis su šiuolaikine Havana – moderniuoju miesto centru su Prezidento rūmais, Revoliucijos aikšte – viena didžiausių aikščių visame pasaulyje, užimančia 24 tūkst.kv.m. plotą bei apsupta šiuolaikinės statybos pastatų. Šioje aikštėje 1979 metais buvo pastatytas ir Nacionalinis Kubos teatras, kuriame nuolat gastroliuoja kitų šalių trupės bei valstybinis simfoninis orkestras reguliariai rengia koncertus. Toliau turo metu vyksime pasigrožėti Centriniu parku ir didinguoju Kapitolijumi, pastatytu pagal Vašingtono Kapitolijaus pavyzdį 1929 m. Jame šiuo metu įsikūręs Havanos universitetas. Centrinis parkas – viena lankomiausių vietų Havanoje, kur susirenka ne tik vietiniai gyventojai, bet ir apsilanko daug įvairių šalių turistų. Centrinį parką supa nuostabaus grožio Kubos istoriją menantys savitos architektūros pastatai – ypač efektingi Plaza, Inglaterra, Telegraph ir Parque Central viešbučiai. Prisėdę ant akmeninių suolelių trumpam poilsiui parke grožėsimės karališkosiomis palmėmis, žydinčiomis gėlėmis, čiurlenančiais fontanais bei skulptūromis.

Pietūs viename iš miesto restoranų. Po pietų laisvas laikas, kurio metu siūlome apsilankyti viename iš Havanos barų “El Floridita”, “La Bodequita”, ragaujant kokteilius (už papildomą mokestį), kuriuos mėgo Ernestas Hemingvėjus: „Mojito“ (nacionalinis gėrimas iš romo, sodos vandens ir citrinos sulčių su mėtos lapeliu), „Daiquiri“ (kubietiškas gėrimas iš romo, žaliųjų citrinų sulčių ir cukraus sirupo). Grįžimas į viešbutį.

Pageidaujantys (už papildomą mokestį) vakarą galės praleisti garsiausiame Kuboje „Tropicana” kabareto naktiniame klube po žvaigždėtu dangumi, kur stebėsime įspūdingą šokio ir muzikos šou. Nakvynė viešbutyje. 

4 diena. Havana - Pinar Del Rio - Vinales - Havana

Pusryčiai viešbutyje. Po pusryčių kartu su vietos gidu ir kelionės vadovu iš Lietuvos keliaujame į Pinar del Rio, vieną gražiausių gamtos kampelių Kuboje. Tai žemės ūkio provincija, kurios beveik 70 proc. dirbamos žemės užima tabako plantacijos. Ši teritorija yra vadinama „Auksiniu tabako trikampiu”. Būtent čia užauginamas geriausias tabakas ir daromi garsiausi pasaulyje cigarai. Tabako augintojai sako: „Tu negali paprasčiausiai pasisodinti tabako. Tu turi su juo susituokti“. Laikas šiose vietovėse vis dar matuojamas cigaro užsitraukimais... Lankomės tabako plantacijoje (pagal galimybę, priklausomai nuo tabako sodinimo sezono) ir fabrike, kuriame išgirsime ir pamatysime, kiek darbo įdeda vietiniai gyventojai, kol tabako lapas pavirsta cigaru. Kelionę tęsiame į nuostabaus gamtovaizdžio Vinales slėnį (1999 m. UNESCO paskelbtas kultūriniu žmonijos paveldu), kuriame įsikūręs nacionalinis parkas, bene gražiausia ir labiausiai lankoma salos vieta. Šioje vietoje esantis Siera de los Organos kalnynas yra vienas gražiausių Kuboje. Nuo Los Jasmines apžvalgos aikštelės atsiveria kerinti panorama į slėnį ir tabako plantacijas. Vinales miestelyje apžiūrime aikštę ir bažnyčią, didžiulį 120 m ilgio piešinį ant vieno iš mogotų šono, vaizduojantį evoliucijos teoriją. Pietūs. Ekskursija laiveliu požemine El Indio upe į olas, kuriose išvysime stalaktitus, stalagmitus, o taip pat grotas, kuriose, dar iki atvykstant K.Kolumbui, gyveno vietiniai gyventojai indėnai. Vakare grįžimas į Havaną. Nakvynė viešbutyje. 

5 diena. Havana - Guama - Cienfuegos - Trinidadas

Po pusryčių kartu su vietos gidu ir kelionės vadovu iš Lietuvos keliausime link Cienfuegos miesto. Pakeliui sustosime „Fiesta Campesina“ ūkyje – zoologijos sode, kuriame susipažinsime su tik Zapatos pusiasaliui būdinga augalija ir gyvūna. Vėliau atvykę į Guamą apžiūrėsime didžiausią krokodilų fermą, kurioje pagal 1962 m. specialiai sukurtą programą, veisiama ir auginama prie išnykimo ribos esanti krokodilų rūšis. Pietūs. Išvykimas į Cienfuegos, vadinamą „Pietų perlu”, Kubos mažiausios provincijos sostinę, vienintelį miestą saloje, įkurtą prancūzų gražioje įlankoje, Hagua tvirtove apsaugotoje nuo priešų. Dėl prancūziškos kilmės Cienfuegos nepanašus į kitus Kubos miestus: jis išsiskiria idealia plano simetrija, neoklasikiniu pastatų stiliumi ir ilgu pėsčiųjų bulvaru. Pasivaikščiosime po Marti parką su vienintele Kuboje Triumfo arka, pastatyta šalies nepriklausomybės garbei, apžiūrėsime: „Tomás Terry“ teatrą, Kultūros vertybių namus ir Nekalto Prasidėjimo Mergelės katedrą. Ilgiausia Kuboje Prado promenada pasieksime maurų stiliaus Valle rūmus, nuo kurių terasos atsiveria nepakartojamas vaizdas į Cienfuegos įlanką. Išvykimas į Trinidadą. Nakvynė viešbutyje.

(P.S. Esant galimybei, nakvynė Karibų jūros pakrantės kurorte arba Trinidade vietos gyventojų namuose). 

6 diena. Trinidadas - Guanayara nacionalinis parkas.

Pusryčiai. Po pusryčių kartu su vietos gidu ir kelionės vadovu iš Lietuvos keliaujame link Topes de Collantes draustinio, kuriame lankysime nacionalinį Guanayara parką. Šis parkas įsikūręs nuostabaus grožio Eskambrajaus kalnuose, apaugusiuose tropiniais miškais, kuriuose gausu krištolo skaidrumo krioklių, paslaptingų urvų bei slėnių. Susėdę į karinį sunkvežimį, pradėsime šios dienos ekskursiją Topes de Collantes draustinyje ir vyksime iki Guanayara parko. Čia kelionę tęsime pėsčiomis vaikščiodami džiunglių takeliais. Susipažinsime su vietine augmenija – daugiau nei 40 rūšių orchidėjų, įvairių rūšių paparčiais, bananmedžiais, eukaliptais, magnolijomis bei augalais, turinčiais gydomųjų savybių. Taip pat grožėsimės čia augančiomis ryškiaspalvėmis laukinėmis gėlėmis. Jeigu mums pasiseks, susipažinsime ir su šiame parke gyvenančiu nacionaliniu Kubos paukščiu tecoroco, kuris, kaip ir Kubos vėliava, švyti raudona, mėlyna ir balta spalvomis. Toliau keliausime taku palei ežerą, kol pasieksime įspūdingą Salto El Rocio krioklį. Nepamirškite maudymosi kostiumėlių, nes tikėtina išsimaudyti bei atsigaivinti krištolo skaidrumo gėlo vandens baseinuose. Po nuostabių vaizdų parke – pietūs vietiniame restorane. Grįžimas į Trinidadą pakeliui sustojant prie Karibų jūros poilsiui bei maudynėms. Nakvynė viešbutyje.

(P.S. Esant galimybei, nakvynė Karibų jūros pakrantės kurorte arba Trinidade vietos gyventojų namuose). 

7 diena. Trinidadas - Sancti Spiritus - Kajo Santa MAria (Cayo Santa Maria) kurortas

Pusryčiai. Po pusryčių pažintis su Trinidadu – tai miestas, tarsi sustingęs laike ir žavintį ne tik savo aikštėmis, gerai išsilaikiusiais neoklasicistiniais ir barokiniais pastatais, gatvėmis, kurios vis dar alsuoja ne tik tradicijomis bei legendomis, bet ir jūros bei kalnų artumu. Tai geriausiai išlikęs kolonijinio stiliaus miestas pasaulyje. Pasivaikščiojimas po senamiesčio gatves ir aikštes, kur architektūra prabyla XVIII-XIXa. bei XXa. pradžioje – cukraus gamybos pakilimo metu – populiarių stilių kalba, prilygstančia kelionei į salos praeitį. Miesto simbolis – vaizdinga Didžioji (Mayor) aikštė su senaisiais cukraus pramonės magnato grafo Bruneto rūmais. Šv.Pranciškaus Asyžiečio bažnyčia. Trovos muzikos namai, kuriuose pasiklausysime folklorinės kubiečių muzikos. Degustuosime unikalų Trinidado romo kokteilį, gaminamą iš romo ir medaus, „Canchanchara” to paties pavadinimo bare. Šio gaivinančio gėrimo praeityje šeimininkai duodavo vergams pasibaigus darbo dienai. Pietūs. Po pietų išvykimas link Kajo Santa Maria. Keliaujame per cukraus gamyklų slėnį, kuriame, sakoma, būtina apsilankyti norint suprasti kubiečio sielą. Šis pasaulio paveldo objektas (nuo 1988 m. įrašytas į UNESCO) – tai kolonijinės cukranendrių cukraus pramonės ir socialinių santykių istorijos muziejus po atviru dangumi. Cukraus gamyklų slėnis parodo ir iš Afrikos atgabentų vergų buvusias baisias gyvenimo sąlygas. Šio krašto simbolis – 45 metrų aukščio plantatoriaus Isnagos pastatytas bokštas, iš kurio buvo stebimi vergai, dirbantys cukranendrių plantacijose. Slėnio panorama nuo bokšto apžvalgos aikštelės. Vėliau keliaujame į Sancti Spiritus miestą, vieną iš septynių Kubos miestų, kurį 1514 m. įkūrė ispanai šalia didžiausio salos ežero Zaza. Istorinis miesto centras su kolonijinio laikotarpio pastatais, seniausia Kubos bažnyčia, Serafino Sančeso parkas. Vėlai vakare atvykimas į Kajo Santa Maria kurortą, įsikūrusį saloje. Vakarienė „viskas įskaičiuota“. Nakvynė 4 – 5* viešbutyje Kajo Santa Maria kurorte.

8 - 11 dienos. Poilsis ir pramogos prie jūros Kajo Santa Maria kurorte

Kajo Santa Maria kurortas – tai tikras rojus ir ramybės uostas čia poilsiaujantiems: saulė, nuostabi gamta ir tropinė žaluma. Nors salelė tik 13 km ilgio ir 2 km pločio, bet jos pakrantėse – 11 km nuostabių balto smėlio paplūdimių, skalaujamų krištolo skaidrumo Karibų jūros. Tai viena geriausių vietų Kuboje mėgstantiems nardymą bei vandens sportą. Jus nustebins daugybė čia esančių koralinių salų bei povandeninės gyvūnijos ir augmenijos įvairovė. Laisvas laikas poilsiui. Nakvynė viešbutyje.

Už papildomą mokestį Kajo Santa Maria kurorte siūlomos pramogos:

- Nepamirštamas pasiplaukiojimas katamaranu, kurio metu mėgausimės saulės voniomis bei sustosime prie įspūdingų koralinių rifų išbandyti paviršinio nardymo malonumus. Vėliau po pasiplaukiojimo denyje jūsų lauks jūros gėrybių pietūs.

- Abejingų nepaliks Delfinų šou bei pasiplaukiojimas su šiais draugiškais žinduoliais.

 - Giluminė žvejyba – nepraleiskite šios fantastiškos galimybės pasijusti patyrusiu žveju ir pagauti savo svajonių žuvį!

Penkios nakvynės 4 – 5* viešbutyje Kajo Santa Maria kurorte su „viskas įskaičiuota“ maitinimo sistema.

12 diena. Kajo Santa Maria - Santa Clara - Havana

Pusryčiai. Poilsis prie jūros. Pietūs viešbutyje. Išvykimas iš Kajo Santa Maria link Havanos. Pakeliui sustojimas mažame Remedios miestelyje. Šis miestelis yra žymus tuo, kad kasmet čia vyksta fejerverkų festivalis. Esant galimybei, Remedios miestelyje lankysime San Juan Bautista bažnyčią garsią paauksuotu altoriumi ir raudonmedžio lubomis. Jų restauravimą apmokėjo filantropas milijonierius Eutimio Falla Bonet. Vėliau atvykimas į Santa Clarą, dar vadinamą Kubos herojaus, kovojusio su Fideliu Kastro revoliucijos laikotarpiu, Ernesto Čegevaros miestu. Apžiūrime Čegevaros memorialą, revoliucijos muziejų, „La Caridat“ teatrą, paminklą popiežiui Jonui Pauliui II-ąjam atminti, kai jis 1998 m. lankėsi Kuboje. Atvykimas į Havanos oro uostą. Skrydis iš Havanos: Havana – Europos miestas –Varšuva/Ryga/Vilnius.
*Pageidaujantiems po turo Kuboje siūlome pratęsti atostogas Majamyje (Florida). 

13 diena.

Grįžimas į Lietuvą.

 

 

Kelionės kaina asmeniui gyvenant dviviečiame kambaryje nuo 1949 EUR

Priemoka už vienvietį kambarį nuo 220 EUR.

Poilsį Kajo Santa Maria kurorte galima pratęsti (būtina užsisakyti Lietuvoje).

 

 

Į kelionės kainą įskaičiuota:

- Pervežimai autobusu su vėdinimo sistema pagal programą.

- 6 nakvynės 2*- 3* - 4* (pagal šalies kategoriją) viešbučiuose su pusryčiais.

- Pietūs visos ekskursinės programos metu.

- 5 nakvynės 4* - 5* (pagal šalies kategoriją) viešbutyje su "viskas įskaičiuota" maitinimo sistema poilsio metu.

- Vietinio angliškai arba rusiškai kalbančio gido paslaugos.

- Ekskursinė programa ir įėjimo bilietai į programoje nurodytus objektus.

- Profesionalaus kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos.

- Kelionės dokumentų sutvarkymas.

 

 Į kelionės kainą neįskaičiuota:

 - Tarptautinių skrydžių bilietai su oro uosto mokesčiais apie 690 - 1199 EUR (priklausomai nuo sezono, oro linijų bendrovės, bilieto išrašymo datos ir panašiai).

- Kubos viza (turisto kortelė) apie 45 EUR asmeniui.

- Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (privalomas), nelaimingų atsitikimų, bagažo ir neįvykusios kelionės draudimas (pagal pageidavimą).

- "Tropicana Show" apie 80 - 100 EUR asmeniui.

- Arbatpinigiai vietinimas gidams ir vairuotojams apie 3-5 EUR dienai asmeniui, asmeninės išlaidos, gėrimai, papildomos paslaugos ir panašiai.

 

  

* kaina nurodyta asmeniui dviviečiame kambaryje/ kelionių organizatorius pasilieka teisę keisti kainas/ vietų skaičius pagal šį pasiūlymą yra ribotas


nuo 1949 EURi