Jungtiniai Arabų Emyratai: Pažintinė kelionė lėktuvu

Dubajus

jungtiniai arabų emyratai (jae) 9 d.

Dubajus - Abu Dabis - Adžmanas - Šardža - Fudžeira - Dubajus su poilsiu Fudžeiros kurorte prie Indijos vandenyno


Kelionės datos: 2018.02.21 - 2018.03.01/ 2018.03.07 - 2018.03.15/ 2018.03.14 - 2018.03.22/ 2018.03.21 - 2018.03.29/ 2018.03.28 - 2018.04.05

1 diena

Skrydis Vilnius/ Ryga - Europos miestas - Dubajus

2 diena. Dubajus.

Naktį atvykimas į Dubajų. Pervežimas: oro uostas - viešbutis. Apgyvendinimas ir poilsis viešbutyje.

Persijos įlankos perlu vadinamas Dubajus - mėgstamiausias turistų emyratas, Artimųjų Rytų prekybos sostinė. Šiuolaikinio Dubajaus istorija prasidėjo 1830 metais, kai iš Livos oazės kilusi Bani Jas gentis Šindahos pusiasalyje prie Persijos įlankos įkūrė nedidelį žvejų kaimelį. Gentį valdė Al Maktumo šeima, kuri iki šiol tebevaldo Dubajų. Atradus didžiulius naftos ir dujų išteklius, valdovų šeima užsibrėžė tikslą paversti Dubajų moderniausiu pasaulio miestu, ir per sąlyginai trumpą laiką ateities metropolis tapo pagrindiniu verslo, turizmo ir poilsio centru visuose Artimuosiuose Rytuose. Keliautojus pribloškia milžiniški viešbučiai ir prekybos centrai, įspūdingos dirbtinės palmių formos salos, spindintys dangoraižiai. Šiuolaikinis Dubajus stebina, žavi ir pavergia, kartu likdamas ištikimas savo istoriniam paveldui, kurį patyrinėsite ekskursijų metu.

Pusryčiai. Apžvalginė ekskursija Dubajuje (Kaina apie 70 JAV dolerių). Sustosite prie impozantiškosios Džumeiros mečetės, reprezentuojančios moderniąją islamišką architektūrą. Toliau judėsite link tapybiškos Dubajaus įlankos, dalijančios miestą į dvi dalis - Bur Dubajų ir Deirą. Bastakijos rajonas - istorinė miesto dalis, kurioje iki šiol stovi senieji turtingų pirklių namai su vėjo bokštais - arabų šalims būdinga vėdinimo sistema. Šis rajonas leidžia sugrįžti kelis šimtmečius atgal ir atrastį senąjį klestintį XIX a. pabaigos pirklių ir žvejų Dubajų, prisiglaudusį visai šalia itin modernaus ir skubančio megapolio. Keliautojus žavi tradicinė architektūra, užsukti kviečia jaukios kavinukės ir meno galerijos. Lankome Dubajaus muziejų*, įsikūrusį Al Fahidi forte, pastatytame 1787 metais ir beveik du šimtus metų saugojusiame gyventojus nuo užpolikų iš jūros pusės. Muziejuje pamatysite spalvingas diaramas, atkuriančias Dubajaus kasdienio gyvenimo vaizdus "priešnaftiniame laikotarpyje", povandeninio pasaulio panoramas su perlų narų figūromis. Stilizuotame arabų turguje, priklausančiame muziejaus ekspozicijai, demonstruojami vietinių amatininkų gaminiai. Atskiroje salėje surinkti Dubajaus teritorijoje atliktų kapaviečių ir gyvenviečių kasinėjimų metu rasti artefaktai, kurių amžius sieka apie 4 tūkstančius metų.

Bur Dubajaus senoviniu mediniu laiveliu, vadinamu abra, kelsitės per Dubajaus įlanką į senąjį prekybinį Deiros rajoną pasidairyti po garsiuosius aukso ir prieskonių turgus. Dubajus teisėtai didžiuojasi vienu iš didžiausių pasaulyje aukso turgų, kuriame mažiausiomis kainomis galima įsigyti viską: nuo aukso luitų iki kruopščiai pagamintų juvelyrinių dirbinių. Kasdien Deiros aukso turguje į juvelyrinių dirbinių parduotuvių vitrinas išdėliojama daugiau nei 25 tonos aukso, kuris, beje, žymiai pigesnis nei bet kur pasaulyje. Nuo aukso spindesio pailsėti smukite į gretimas siaurutes gatveles, kur uoslę pamalonins prieskonių turgus. Siauros prieskonių turgaus gatvelės pakvipusios gvazdikėlių, kardamonų, cinamono, smilkalų, džiovintų vaisių ir riešutų, suvežtų iš viso artimųjų Rytų regiono, aromatais. Prieskoniai yra parduodami tiesiai iš maišų, sustatytų aplink priekiautojus ir liudija turtingą nacionalinės regiono virtuvės skonių gamą. Dubajaus turgūs buvo populiarūs jau praėjusio šimtmečio pradžioje - juos mėgo visų Artimųjų Rytų šalių, o ypač Irano pirkliai, kurių statyti namai su vėjo bokštais išliko iki šių dienų.

Pašurmuliavę senajame Dubajuje, pažintį su miestu tęsite ultramoderniojoje megapolio dalyje. Autobusu važiuosite link žymiosios Džumeiros Palmės - dirbtinės salos, kartais vadinamos aštuntuoju pasaulio stebuklu. Saloje yra nemažai gyvenamųjų namų, privačių vilų ir viešbučių, bet nėra dangoraižių. Tai antrasis žmonijos statinys, po Didžiosios kinų sienos, matomas iš kosmoso. Iš salos kaip ant delno matyti ir vienas žinomiausių Dubajaus statinių, tapęs jo simboliu - garsioji Dubajaus burė - viešbutis Burj al Arab. 321 m aukščio vėjo išpūsta Burė, stovinti 280 m nuo kranto dirbtinėje saloje, yra vienas pačių originaliausių ir brangiausių projektų pasaulyje, nustebinusių didingumu ir karališku prašmatnumu. Vakare plaukiosite tradicine arabiška škuna "Dhow" (kaina apie 40-55 JAV dolerius), ragaudami nacionalinius patiekalus. Jus pakerės rami lagūna, jausminga muzika ir naktinio Dubajaus spindesys... Nakvynė viešbutyje Dubajuje.

 3 diena. Dubajus - Abu Dabis - Dubajus.

Pusryčiai. Po garsųjį ir vieną didžiausių pasaulyje jūrų uostą Džebel Ali vyksite į Abu Dabio emyratą (Kaina asmeniui apie 70 JAV dolerių be pietų, apie 90 JAV dolerių su pietumis) - žaliausią ir turtingiausią iš visų septynių (jo teritorijoje yra net 95 proc. visų JAE naftos išteklių), lankysite šalies sostinę ir vieną gražiausių JAE miestų tuo pačiu pavadinimu kaip emyratas. Dar prieš keliasdešimt metų Abu Dabis buvo skurdus salos kaimas su lūšnelėmis iš palmės šakų, be elektros ir geriamojo vandens. Dabar, tai naftos verslo centras ir modernios architektūros miestas, skendintis vešliuose parkuose, su didingais mečečių minaretais, nusotabiais fontanais, plačiomis krantinėmis ir prašmatniais viešbučiais. Emyrato ir visų JAE sostinėje įsikūrusios vyriausybinės organizacijos, bankai, garsių įmonių biurai. Čia vyksta tarptautinės parodos, simpoziumai. Dėl įspūdingų dangoraižių ir panašumo į Manheteną Abu Dabis ne veltui dažnai vadinamas Artimųjų Rytų Niujorku - "tai vieta, apie kurią kalba visas pasaulis". Abu Dabyje reziduoja ir karališkoji šeima. Pravažiuojame pro Prezidento rezidenciją, prestižinius rajonus, Simbolių aikštę, seniausią šalyje "Baltąjį" fortą. Šeicho Saido, pirmojo JAE prezidento, mečetės lankymas. Dažnai ji vadinama aštuntuoju pasaulio stebuklu ir trečiaisiais pagal svarbą musulmonų maldos namais po mečečių Mekoje ir Medinoje. Mečetę puošia 57 baltojo marmuro kupolai, grindis dengia didžiausias pasaulio kilimas, joje vienu metu gali melstis iki 40 tūkstančių maldininkų. Dėl savo didybės ir projekto išlaidų, mečetė yra laikoma viena didžiausių ir reikšmingiausių musulmonų šventyklų visame pasaulyje. Po pietų vaizdingu pajūrio keliu vyksite link apžvalgos aikštelės, iš kur atsiveria įspūdinga Abu Dabio miesto panorama. Vėliau važiuosite į itin autentiškai atkurtą dykumos gyvenvietę, kurioje galima susipažinti su beduinų ir kitų vietinių genčių tradicijomis, buitimi. Pageidaujantys galės aplankyti Abu Dabio Luvro muziejų, kuriam kol kas suteiktas neoficialus pavadinimas "Luvras smėlynuose" (apie 17 JAV dolerių asmeniui). Meno mylėtojai ilgai laukė šio muziejaus atidarymo.

Grįžę į Dubajų, trauksite link 828 metrų aukščio Burj Khalifa dangoraižio - dar vieno moderniojo Dubajaus simbolio. 2010 metais oficialiai atidarytas aukščiausias pasaulio pastatas liudija šeichų turtus, norą perspjauti patiems save ir paversti Dubajų įspūdingiausiu pasaulio miestu. Dėl ypatingos dabartinio JAE prezidento pagalbos dangoraižis buvo pavadintas jo vardu. Pastate sumontuoti greičiausi pasaulio liftai, 122 aukšte įrengtas aukščiausiai esantis restoranas, keliuose aukštuose įskūręs Armani Dubai viešbutis, suprojektuotas paties D. Armani. Rekomenduojame pasikelti į dangoraižio apžvalgos aikštelę ir pamatyti 360 laipsnių kampu atsiveriančią miesto panoramą iš 442 metrų aukščio. (Bilietus reikia užsisakyti iš anksto apie 60 JAV dolerių asmeniui).

Šalia aukščiausio statinio pasaulyje veikia ir didžiausias pasaulyje pagal užimamą plotą prekybos centras Dubai Mall. Dienos programą vainikuos įspūdingas paties aukščiausio ir paties ilgiausio pasaulyje fontano (srovių aukštis iki 150 m) šviesos ir muzikos šou. Panašius muzikinius šokančius fontanus galima rasti tik Las Vegase. Nakvynė viešbutyje Dubajuje.

 4 diena. Dubajus - Adžmanas - Šardža - Dubajus.

Pusryčiai. Šiandien lankysite dar du kaimyninius emyratus Adžmaną ir Šardžą (kaina apie 50 JAV dolerių asmeniui). Adžmano emyratas yra pats mažiausias iš JAE Emyratų, kurio teritoriją sudaro vos 1680 kvadratinių metrų, jame gyvena 118 tūkstančių gyventojų. Šis emyratas garsėja savo mineraliniais šaltiniais, aprūpinančiais geriamu vandeniu daugelį Persijos įlankos šalių. Ramus provincijos miestelis Adžmanas, istoriškai susiformavęs kaip žvejų ir perlų ieškotojų centras, iki šių dienų išsaugojo autentiškus šių amatų bruožus. Ir dabar čia laivų statyklose tradicinės arabų valtys dou ("Dhow") skobiamos pagal senovines valčių gamybos technologijas. Adžmano istorijos muziejaus*, įsikūrusio sename forte, lankymas: unikalūs archeologiniai radiniai, senoviniai rankraščiai ir ginklai. Adžmanas - rami kurortinė zona, čia geriausias poilsis pavargusiems nuo miesto šurmulio, svajojantiems apie ramybę gamtos prieglobstyje. Emyrato sostinę Adžmaną nuo Šardžos skiria tik gatvė, tai yra tarsi Šardžos dalis. Šardža - trečias pagal dydį šalies emyratas ir jame esantis miestas, įsikūręs Persijos įlankos pakrantėje, ir apie 8 km nutolęs nuo Dubajaus. Emyrato pavadinimas kilęs iš arabiško žodžio "šark" (rytai), kuris vietiniu dialektu tariamas "šardž". Vienas iš labiausiai žavinčių emyrato vaizdų - 100 aukščio fontanas, trykštantis Halido lagūnos viduryje. Jis simbolizuoja naftos srovę, atnešusią šaliai neregėtus turtus ir gerovę. Nuo neatmenamų laikų Šardža buvo vienas iš turtingiausių regiono miestų, o iki XIX amžiaus pradžios buvo svarbiausias uostas visoje Persijos įlankoje. Dabar - modernus miestas, apsuptas beribės Arabijos dykumos, garsus savo didžiuliu istoriniu paveldu. Šardža - kultūrinė Emyratų sostinė, garsi arabiško stiliaus architektūra, savo universitetu ir daugybe muziejų. Visa tai byloja apie arabų dėmesį savo šalies kultūrai. Tad ne veltui UNESCO 1998 m. buvo paskelbusi Šardžą arabų pasaulio kultūros sostine. Kultūrinė programa Šardžoje, pradedama nuo prekyvietės "Souk Al Majarrah", garsios unikaliu auksiniu kupolu ir 12 zodiako ženklų, bei "Souk Al Markazi", reprezentuojančios islamo architektūros stilių. Vėliau lankysite žuvų turgų, Islamo centrą, didžiausią ir gražiausią Šardžos emyrate Feisalo mečetę, laikrodį bokštą, "Rolla Tree" paminklą, "Heritage Village" - senąją turgaus aikštę, kultūros paveldo objektą, Al Naboodah muziejų*, įrengtą perlų pirklio name, statytame XIX a. Nepaprastai įdomiame tradicinės architektūros pastate išlikę gipso ir medžio drožiniai, koralų dekoro elementai.

Šardžos emyratas - islamiškosios kultūros puoselėtojas moderniame šalies kontekste. Siekiant išlaikyti arabišką dvasią, visame emyrate uždrausta parduoti, vartoti ir laikyti alkoholinius gėrimus. Sausasis įstatymas nuo 1985 m. draudžia ne tik pardavinėti alkoholinius gėrimus, bet ir įsivežti juos į šio emyrato teritoriją. Už įstatymo nesilaikymą griežtai baudžiama. Arabai nori apsaugoti savo vaikus nuo alkoholio ir narkotikų. Griežta tvarka tik į naudą turistams, nes JAE laikoma viena saugiausių valstybių pasaulyje.

Po ekskursinės programos Adžmane ir Šardžoje, pageidaujantiems už papildomą mokestį (apie 50-60 JAV dolerių asmeniui - vakarienė į kainą įskaičiuota) siūloma išvyka džipais į dykumos safarį. Džipų safario metu visureigius vairuoja aukštos kvalifikacijos profesionalai. Ekskursija yra nepavojinga, o įspūdžiai nepamirštami. Tai kildami, tai leisdamiesi auksinėmis kopomis, pravažiuosite beduinų kaimelį, kuriame galėsite pajodinėti ant kupranugario, stebėti nuostabų saulėlydį dykumoje. Pasivaišinę tradicine arabiška kava ir pasistiprinę skania vakariene, grožėsitės tokiu žvaigždėtu dangumi ir tyla, kokie būna tik dykumoje. Į šią ekskursiją rekomenduojame pasiimti kremą nuo saulės, galvos apdangalą, fotoaparatą, patogią avalynę, pinigų smulkioms išlaidoms. Nakvynė viešbutyje Dubajuje.

5 diena. Dubajus - Fudžeira. Poilsis ir pramogos prie Indijos vandenyno (Arabų jūros Omano įlanka).

Pusryčiai. Išvykimas iš Dubajaus į Fudžeiros kurortą. Fudžeira - vienas jauniausių emyratų, ilgą laiką buvęs Šardžos dalimi ir tik 1953 m. tapęs savarankišku. Tai vienintelis emyratas iš septynių, neturintis išėjimo į Persijos įlanką, ir taip pat vienintelis, kurio pakrantę skalauja Indijos vandenynas (Arabų jūros Omano įlanka). 90 km ilgio pakrantėje, šalia aksominių šiltos Arabų jūros paplūdimių (dažnai ilgų ir nuošalių), įsikūrę jaukūs aukštos klasės viešbučiai - tai tobula vieta poilsiui. Mėgstamiausios pramogos - žvejyba ir nardymas iš čia lengvai pasiekiamuose jūros draustiniuose, kur koralinių rifų džiunglėse gyvena pačios rečiausios ir gražiausios jūros gyvūnų rūšys. Nuo spalio iki gegužės mėnesio poilsiautojus iš viso pasaulio lepina švelnus oras, šilta jūra ir šilkiniai paplūdimiai.

Fudžeira visus žavi savo kraštovaizdžiu - įspūdingi Hadžaro kalnai čia nusileidžia tiesiai į jūrą. Kalnų tarpekliuose visus metus telkšo vanduo - toks neįprastas šiam pasaulio kampeliui, o pati gražiausia kalnų vieta - Varea krioklys.

Į Fudžeiros kurortą važiuosite pro Al Daido oazę, garsią vaisių ir daržovių plantacijomis, grožėsitės Hadžaro kalnais, kelionę tęsite Arabų jūros pakrante per žvejų kaimelius. Pravažiuosite Masati kaimelį, kuriame trykšta geriamo vandens šaltiniai, Dibos uostą, bene seniausią ir mažiausią mečetę emyratuose - Al Bidija, pastatytą daugiau nei prieš 500 metų. Atvykimas į kurortą. Poilsis ir pramogos prie Arabų jūros Indijos vandenyno pakrantėje. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Fudžeiroje.

6 diena. Fudžeira. Visos dienos poilsis ir pramogos prie Indijos vandenyno arba išvyka laivu į Musandamo pusiasalį.

Pusryčiai. Visą dieną galėsite ilsėtis šilkiniuose paplūdimiuose, iki soties mirkti šiltame Arabų jūros vandenyje arba užsisakyti pramogas už papildomą mokestį  (žvejyba, paviršinis, giluminis nardymas ir panašiai).

Pageidaujantiems bus pasiūlyta išvyka laivu į Musandamo pusiasalį (kaina apie 120 JAV dolerių asmeniui), priklausantį Omano sultonatui. Tai mažiausias ir šiauriausias Omano regionas, kuriame gyvena apie 30 tūkstančių žmonių, didžioji dalis - Chasabo miestelyje. Šios vietovės išskirtinumą sukuria originali kalnų ir jūros dermė - aukšti kalnai čia leidžiasi stačiais skardžiais tiesiai į jūrą. O baltos uolos, šaunančios aukštyn iš vandens, yra ypač fotogeniškos. Musandamo pusiasalis, įsirėžęs toli į Hormuzo sąsiaurį, dėl savo patrauklaus kraštovaizdžio yra viena labiausiai lankomų vietų Vidurio Rytuose.

Ryte išplaukę iš Fudžeiros, sustosite Musandamo regiono centre Chasabo miestelyje. Šį uostą dar XVI a. pastatė portugalai, kurių viešpatavimo laikus mena ir Chasabo tvirtovė. Grįžę į laivą, kelionę tęsite jūra, grožėdamiesi įspūdingais fiordais, impozantiškais šiaurės Omano kalnais, balto smėlio paplūdimiais, mažučiais žvejų kaimeliais, pasiekiamais tik iš vandens. Jei pasiseks, laivą lydės delfinai. Sustoję vienoje iš salelių, turėsite laiko maudynėms skaidrioje ir šiltoje jūroje, paviršiniam nardymui tarp įvairiaspalvių žuvelių. Papietavę grįšite į Fudžeirą. Laisvas laikas. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Fudžeiroje.

7 diena. Fudžeira. Visos dienos poilsis ir pramogos prie Indijos vandenyno.

Pusryčiai. Visą dieną galėsite ilsėtis šilkiniuose paplūdimiuose, iki soties mirkti šiltame Arabų jūros vandenyje arba užsisakyti pramogas už papildomą mokestį (žvejyba, paviršinis, giluminis nardymas ir panašiai). Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Fudžeiroje.

8 diena. Fudžeira - Dubajus.

Pusryčiai. Laisvas laikas arba dienos poilsis prie Indijos vandenyno. Vakarienė. Apie 19 - 20 val. pervežimas į Dubajų. Naktinis skrydis: Dubajus - Europos miestas - (Ryga) Vilnius.

9 diena.

Grįžimas į Lietuvą.

 

*Apgyvendinimas 3* viešbučiuose. Kelionės kaina asmeniui 2-čiame kambaryje nuo 499 EUR. (Priemoka už vienvietį kambarį nuo 200 EUR).

*Apgyveninimas 4* viešbučiuose. Kelionės kaina asmeniui 2-čiame kambaryje nuo 699 EUR. (Priemoka už vienvietį kambarį nuo 270 EUR).

*Apgyvendinimas 5* viešbučiuose. Kelionės kaina asmeniui 2-čiame kambaryje nuo 899 EUR. (Priemoka už vienvietį kambarį nuo 340 EUR.

 

Į kelionės kainą įskaičiuota:

- 5 nakvynės pasirinktos kategorijos viešbučiuose Dubajuje.

- 3 nakvynės pasirinktos kategorijos viešbučiuose Fudžeiroje.

- Maitinimas: 7 pusryčiai, 5 vakarienės (esant ankstyvam išvykimui, gali būti pateiktas pusryčių paketas).

- Ekskursinė - pramoginė programa (pagal aprašą).

- Įėjimo bilietai į programoje (*) nurodytus objektus.

- Vietinių angliškai arba rusiškai kalbančių gidų paslaugos.

- Kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

- Tarptautinių skrydžių bilietai su oro uostų mokesčiais nuo 299 - 521 EUR. (Mes padėsime Jums įsigyti nebrangius skrydžio bilietus, priklausomai nuo sezono, oro linijų bendrovės, bilieto išrašymo datos ir panašiai).

- Pasikėlimas į Burj Khalifa bokštą apie 40 EUR asmeniui.

- Bilietas į "Luvras smėlynuose" muziejų Abu Dabyje apie 15 EUR asmeniui.

- "Lovos mokestis" apie 10 EUR/asmeniui (Mokama nuvykus. Mokesčio dydis priklauso nuo konkretaus viešbučio. Tikslesnė informacija pateikiama viešbučių atmintinėje).

- Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (privalomas), nelaimingų atistikimų, bagažo ir neįvykusios kelionės draudimas (pagal pageidavimą).

- Papildomos ekskursijos, asmeninės išlaidos, gėrimai, arbatpinigiai vietinimas gidams, vairuotojams, kambarinėms, metro bilietams arba išlaidos taksi paslaugoms Dubajuje, kitos nepaminėtos išlaidos.

 


* kaina nurodyta asmeniui dviviečiame kambaryje/ kelionių organizatorius pasilieka teisę keisti kainas/ vietų skaičius pagal šį pasiūlymą yra ribotas


nuo 499 EURi