Šiaurės Italijoje Jūsų laukia visa netikėtų atradimų paletė: sniegu padengti šlaitai, tyras Alpių oras ir įvairaus sudėtingumo žiemos sporto trasos, kulinarinės staigmenos ir apres-ski linksmybės, rafinuota miestų architektūra ir netrikdoma kalnų glėbyje įsikūrusių kurortų idilė.

MadonaDiCampilio
 

2018 - 2019 M. ŽIEMOS SEZONO METU SKRYDŽIAI Į VERONĄ VYKDOMI NUO 2019.02.02 IKI 2019.03.09 (SKRYDŽIAI ŠEŠTADIENIAIS/GALIMA KELIONĖS TRUKMĖ 7 NAKTYS).

 

VAL DI FASA REGIONO POPULIARIAUSI KURORTAI

KAMPITELAS

1448 m aukštyje, tarp Rodelos ir Sasolungo kalnų, įsikūręs Kampitelas lankytojams dovanoja gražiausias Val di Fasos panoramas ir moderniausią keltuvų sistemą visame slėnyje. Į "Sella Ronda" trasų pradžią Kampitelo svečius kelia net 100 žmonių talpinantis keltuvas. Parasparnių sporto entuziastai šį kurortą renkasi dėl sklandymui itin palankių šlaitų, o mėgstantys aktyviai leisti laiką čia visada ras ką nuveikti: žaisti futbolą, krepšinį ar minigolfą, pasivaikščioti sveikatingumo takais, išbandyti dviračių trasas ar pajodinėti žirgais.

KANACĖJUS

Nesudėtingos šlaitų ir lygumų slidžių trasos - Kanacėjaus vizitinė kortelė. Būtent todėl šį kurortą dažniau renkasi pradedantieji slidininkai. Į Kanacėjų taip pat vilioja didžiulis sniego parkas, ledo stadionas ir galimybė pramogauti su bet kuriuo iš trijų "ski-pasų" - "Pordoi", "Sella" ir "Fedaia". O turinčius daugiau patirties kalnuose kurortas kviečia į tarptautinius alpinizmo su slidėmis ir kalnų bėgimo turnyrus - "Sellaronda Skimarathon" ir "Dolomites Skyrace".

ALBA

Šis nedidukas kurortas visų pirma sužavi savo aura. Vos už 2 km nuo Kanacėjaus centro esantis kalnų kaimelis lankytojus kviečia užsukti į dailią vietos bažnytėlę, o pasigrožėjus apylinkėmis - leistis į nuotykius ant slidžių. Alboje slidininkų laukia 10 km šlaitų ir 52 km lygumų slidžių trasų bei 5 į jas keliantys keltuvai. Nors dauguma kurorto trasų pritaikytos vidutinio pasirengimo slidininkams, čia patiks net vaikams - jiems Alboje įrengti specialūs sniego žaidimų parkai.

POCA

Profesionalų įvertinta Poca - tikras Val di Fasos pasidižiavimas. Šiame kurorte vyksta tarptautinės slidininkų varžybos ir čempionato etapai, tačiau tarp 8 įvairaus lygio trasų sau tinkamą ras ir mažiau pažengę. Į Pocos trasas kelia 7 keltuvai, o nusileidus nuo kalno laukia smagus apres-ski: natūralios SPA procedūros ir viešbučių barai.

VIGO DI FASA

Vigo di Fasa įsikūrusi vaizdingame slėnyje tarp dviejų viršūnių - Cima Undici ir Cima Dodici. Kurortas didžiuojasi 9 trasomis, kurios sudėjus tęsiasi net 16 km. Dar 8 km trasų skirtos lygumų slidžių gerbėjams, o mažiausių keliautojų laukia moderni žaidimų ir laisvalaikio erdvė - "Kinderpark Ciampedie Laurin".

MOENA

Didžiausia Val di Fasos slėnio slidinėjimo zona kviečia išbandyti net 48 trasas - 40 km iš jų leidžiasi šlaitais ir dar 15 km skirtą lygumų slidėms. Kadangi trasos įrengtos 2500 m aukštyje, sniego jose netrūksta viso sezono metu. O išėję pasivaikščioti elegantiškomis Moenos gatvėmis, netrukus suprasite, kodėl šis pasaką primenančių namukų ir žavių butikų pilnas miestelis užsitarnavo "Dolomitinių Alpių fėjos" reputaciją.

 

ALTA VALTELINA REGIONO POPULIARIAUSI KURORTAI

BORMIJUS

Ypatingo dėmesio Bormijaus kurortas susilaukia žiemą, kai jo trasas užplūsta slidininkai. Čia juos vilioja garsioji "Stelvio" trasa, kurioje kasmet vyksta pasaulio taurės varžybos. O jeigu nenorite vien slidinėti, Bormijuje gausu kitų būdų aktyviai praleisti laiką: važinėtis riedlentėmis, kalnų dviračiais ar gokartais, žaisti golfą, tenisą ar skvošą, plaukioti baseine ar leistis pėsčiomis po nuostabius Stelvijaus nacionalinio parko kraštovaizdžius.

Bormijus keliautojams įdomus visą parą - atsibudę anksti ryte galėsite grožėtis kalnus nušviečiančiu saulėtekiu, dieną laukia linksmybės trasose, SPA malonumai su karštomis mineralinėmis srovėmis ir pasivaikščiojimai po centrą, o visiškai sutemus - fakelų apšviesti kalnų šlaitai, festivaliai, smuklės ir naktiniai klubai.

LIVINJAS

Livinjas garsėja ne tik kaip žiemos sporto, bet ir kaip "tax free" zona - neapmokestintų alkoholinių gėrimų, tabako ir parfumerijos čia galite įsigyti net keliuose šimtuose parduotuvių.

Nedidukas Livinjo miestelis, ramiai prisiglaudęs šalia sienos su Šveicarija, gražus lyg iš pasakos - su tuo sutinka net patys italai. Jauki miestelio teritorija dalina slidinėjimo zoną į dvi dalis: vienoje pusėje laukia sudėtingos "juodosios" trasos, kurias galima pasiekti "Mottolino" gondola, o kitoje - platūs ir nuožulnūs "Carosello 3000" nusileidimai pradedantiesiems, lengvai pasiekiami keliantis iš Livinjo centro.

ŠV. KATERINA

Aukštai kalnuose įstrigusi Šv. Katerina mėgaujasi miškingų šlaitų ir Stelvijaus nacionalinio parko kaiminyste, o savo svečiams žada absoliučią ramybę. Žinoma, tik ne tuomet, kai kalba pakrypsta apie slidinėjimo trasas. Čia bendras jų ilgis sieka net 40 km, o leistis žemyn nuo 1740 - 2725 m aukščio išdrįsta tikrai ne visi - dauguma Šv. Katerinos trasų skirtos patyrusimes slidinėjimo asams. Mėgstantiems įdomias ir iti sudėtingas trasas rekomeduojame "Adler" ir "Bucaneve".

 

DOLOMITI DI BRENTA REGIONO POPULIARIAUSI KURORTAI

MADONA DI KAMPILJAS

Madona di kampiljas - madinga ir prestižinė Dolomiti di Brentos sostinė, kurią netgi labiau už užsienio keliautojus mėgsta patys italai. Atvykusius čia pasitinka šlaitų įrėmintas slėnis ir tyliai čiurlenantys kalnų upeliai, o išlydi aktyvios pramogos ir intensyvus apres-ski šurmulys.

Tarp Dolomiti di Brenta kalnų bei Adamelo ir Presanelos ledynų išsidriekęs Madona di Kampiljo slėnis dovanoja stulbinamą trasų įvairovę - 45 km "mėlynųjų", 27 km "raudonųjų", 18 km "juodųjų" ir 40 km šiaurinio kalnų slidinėjimo trasų bei net 50000 kv.m teritoriją užimantį "Ursus" sniego parką. O jei ir pasirodytų mažai, su Madona di Kampiljo "ski-pasu" galėsite tęsti pramogas kaimyninėse Pincolo, Folgaridos ir Marilevos trasose.

Madona Di Kampiljas siūlo tiek apres-ski pramogų, kad norėdamas jas visas išbandyti, iš tiesų turėtum net neslidinėti. Kurorto svečių laukia stilingos parduotuvės ir intensyvus naktinis gyvenimas: kokteilių barai, kelios dešimtys restoranų ir diskotekos.

PINCOLAS

Visai šalia Madona di Kampiljo, tame pačiame Rendenos slėnyje, Jūsų laukia dar vienas kurortas - kur kas demokratiškesnis bei labiau prieinamas Pincolas. Jauki miestelio atmosfera ir pradedantiesiems pritaikytos trasos ypač tinka šeimų poilsiui su vaikais, tačiau kurortas turi ką pasiūlyti ne tik jiems.

Daugybę žiemos malonumų dovanoja Pincolo trasas ir slėnį nuklojęs sniegas. 7 kurorto keltuvai slidininkus kelia į 2 "juodąsias", 4 "raudonąsias" ir 5 "mėlynąsias" trasas, o nulipus nuo slidžių čia galima mokytis naujų triukų su snieglente, sėsti į šunų traukiamas roges, sklandyti parasparniais, čiuožinėti pačiūžomis ar pėsčiomis apeiti užpustytą slėnį.

Nors pats Pincolas visai nedidukas, įspūdingų vaizdų žada jo apylinkės: Adamelo - Brentos nacionalinis parkas, kuriame galima išvysti kalnų ožių ir rudųjų lokių, bei Kampiljo ir Genujos slėniai, užburiantys krioklių ošimu.

 

KRONPLACO REGIONAS

Kronplacas - jauna, tačiau labai sparčiai besivystanti kurortinė zona itališkojoje Tirolio pusėje, regiono pietuose. Pavadinimu ši slidininkų ypač mėgstama zona dalinasi su Dolomitinių Alpių viršūne - 2275 m aukščio Kronplaco kalnu.

Kronplaco kalno papėdėje slidininkų laukia nedidukės gyvenvietės Pikulinas ir San Vidžilijo di Marebė bei viduramžių miestas Brunikas, kurio senamiestyje vingiuoja kelios žavios gatvelės su jaukiais restoranais ir kavinukėmis. Ne mažiau dėmesio verta Riskonė - joje yra keltuvas į Kronplaco slidinėjimo zoną, veikia dvi čiuožyklos po atviru dangumi, rogučių trasa ir naujas didžiulis vandens pramogų parkas "Cron4".

32 itin modernūs keltuvai Kronplace aptarnauja 114 km įvairaus lygio trasų. Regione yra 110 km trasų lygumų slidėms, 4 vaikų darželiai mažiausiems slidininkams ir 3 km naktinių trasų. O pačių drąsiausių laukia "Juodasis penketas" - penkios ekstremalios "juodosios" trasos: "Sylvester", "Herrnegg", "Pre da Peres", "Erta" ir "Piculin".

20 km nuo Kronplaco prasideda Alta Badijos slėnis, iš kurio galima patekti į "Sella Ronda" regioną. O su "Dolomiti Superski" pasu Kronplaco svečiams trasas atveria net 12 kurortinių zonų, sudarančių to paties pavadinimo regioną.

 

FOLGARIJOS REGIONAS

Folgarija - gyvas ir labai patrauklus itališkas miestukas saulėtoje Trentino kalnų plynaukštėje, vos už kelių valandų kelio nuo Milano - tiesiog idealus variantas atostogoms ant slidžių. Daugiau nei 100 km trasų įtiks visų lygių slidininkams, o pramankštinti kojas galėsite ir miestelio centre, ir šalia esančiuose kaimeliuose.

Nors žiemą Folgariją labiausiai garsina slidžių sportas, čia tikrai nebūtina visą laiką praleisti slidinėjant nuo kalno - šaltuoju sezonu kurorte Jūsų laukia čiuožyklos, sniego motociklai, lygumų slidžių ir rogių trasos. O vasarą aktyvias pramogas keičia jauki gamtos ramybė - kalnų upelių čiurlenimas, tankiai sužialiavę miškai ir akimis neaprėpiami slėniai.

Folgarijoje vaikai yra ypač laukiami. Visai šalia slidinėjimo trasų čia veikia vaikų darželiai, kiekvieną rytą grupes renka slidinėjimo mokykla ir yra net kelios mažiesiems slidininkams skirtos trasos. Viena tokių - specialiai įrengta "Animal Slope", kur laukia smagi pažintis su trasoje tarp medžių "pasislėpusiais" miško gyvūnais - nors ir netikrais, tačiau labai tikroviškais kiškiais, elniais, švilpikais, lapėmis ir pelėdomis.

Jei oras Folgarijoje nuspręs pagailėti sniego, nusiminti tikrai neverta. Tai bus puiki proga pasidomėti miestelio istorija. Vaikštinėdami po senamiestį, būtinai aplankykite tris XV-XVII amžiaus bažnyčias, Maso Spilzi dvarą, Folgarijos pilį ir austrų - vengrų karių kapines, likusias po Pirmojo pasaulinio karo.