Atostogos Jungtiniuose Arabų Emyratuose - tarsi ranka pasiekiama svajonė. Keliautojai čia vyksta ieškoti aukščiausių pasaulio statinių, gražiausių šventyklų ir geriausių Vidurio Rytų paplūdimių. Atvykusius stebina gamtos ir architektūros kontrastai, meistriškai susiraizgę tarp prabangaus aukso spindesio ir auksinio dykumų smėlio, o seną arabišką pasaką primenanti aplinka iš tiesų leidžia patikėti stebuklais.

 dUBAJUS

2018 - 2019 M. ŽIEMOS SEZONO METU SKRYDŽIAI Į JUNGTINIUS ARABŲ EMYRATUS VYKDOMI NUO 2018.12.19 IKI 2019.03.03 (SKRYDŽIAI VYKDOMI TREČIADIENIAIS IR SEKMADIENIAIS/GALIMOS KELIONĖS TRUKMĖS NUO 3 IKI 14 NAKTŲ)

 

JUNGTINIŲ ARABŲ EMYRATŲ POPULIARIAUSI KURORTAI

DUBAJUS - DŽUMEIRA

Pati prabangiausia ir prestižiškiausia kurortinė zona Dubajuje slepiasi po Džumeiros vardu. Ją garsina efektingos išvaizdos viešbutis - burė "Burj Al Arab", ne mažiau įspūdingas prekybos ir pramogų kompleksas "Souk Madinat" bei vandens pramogų parkas "Wild Wadi", kurį mėgsta ir vaikai, ir suaugę.

Džumeiroje stovi svarbus klasikinės arabų architektūros pavyzdys - Džumeiros mečetė. Tai viena patraukliausių regiono šventyklų, į kurią įleidžiami ne tik musulmonai, bet ir kitatikiai - ketvirtadieniais mečetės durys atviros visiems.

Ištisus metus lankytojų laukia kruopščiai prižiūrimas municipalinis Jumeirah Beach Park paplūdimys. Jis įsikūręs prie nuostabios įlankos, idealiai pritaikytos visoms vandens pramogoms - plaukiojimui banglente, vandens motociklais ar vandens slidėmis.

FUDŽEIRA

Keliaukime į rytinę Jungtinių Arabų Emyratų pakrantę, kur atokiau nuo kitų emyratų, tarsi tyčia atsiskyrusi, Jūsų laukia Fudžeira - modernus ir sparčiai besivystantis emyratas, sugebėjęs išsaugoti neblaškomą atostogų ramybę, kurios ieško čia atvykstantys turistai.

Fudžeiros emyratas - vienintelis iš septynių, įsikūręs rytinėje Jungtinių Arabų Emyratų pusėje, prie Indijos vandenyno. Nuo likusių šešių jį skiria ir kraštovaizdis. Didžiąją kurorto dalį išvagojusi Hadžaro kalnų grandinė ir vaizdingos slėnių oazės, kurias arabai vadina wadi. Čia galite leistis į ilgus pasivaikščiojimus link šniokščiančių vandens krioklių ir tarp aukštų akmens sienų įsirėžusių upelių, stebėti retas paukščių rūšis ir surengti smagią šeimos iškylą.

Fudžeiros paplūdimiai išsidėstę pusiaukelėje tarp Dibos ir Khor Fakano miestų, kur nepasiekia šurmulys, todėl šį kurortą renkasi poilsiautojai, pasiilgę ramybės, ir šeimos, keliaujančios su vaikais. Tačiau tai tikrai nereiškia, kad paplūdimiuose trūksta veiklos: nardymo entuziastus į Fudžeiros pakrantes vilioja žavingi koraliniai rifai bei itin skaidrus jūros vanduo, o norinčius dailiai įdegti saulėje svetingai pasitinka čia pat įrengti gultai, skėčiai, kavinės ir restoranai.

RAS AL HAIMAS

Ras Al Haimas, labiausiai į šiaurę nutolęs Jungtinių Arabų Emyratų emyratas, lankytojams siūlo išties autentiškų patirčių: čia plyti auksiniai paplūdimiai ir dykumos smėlynai, dangų remia didingi Hadžaro kalnai, veši palmių giraitės, stebina kurortų prabanga ir nacionaliniame muziejuje saugomi archeologijos turtai.

Daug prie Ras al Haimo žavesio prisideda dykuma - purūs terakotos spalvos smėlynai, kuriuose kievieną žiemą marga žiedų jūra pražysta sauso klimato nepabūgę hiacintai, o vasaromis keliautojus vilioja kupranugarių virtinės ir aistringos bagių lenktynės.

Net patys išrankiausi keliautojai Ras al Haime ras tai, ko ieško. Šio emyrato kurortuose lankytojų laukia prabangūs viešbučiai, puikus aptarnavimas ir aukšto lygio pramogos: moderniai įrengti golfo laukai, jodinėjimas žirgais bei pasiplaukiojimas vandens motociklais ir katamaranais.

ADŽMANAS

Tiesiog ilsėtis, mėgautis palmių pavėsiu ir apie nieką negalvoti. Štai tokį atostogų planą Jums siūlo Adžmanas - Persijos įlankos pakrantėje, į šiaurę nuo kaimyninės Šardžos, jaukiai įsikūręs mažiausias iš septynių emyratų. Jo plotas sieka vos 260 kvadratinių kilometrų, tačiau tiek erdvės  - net daugiau nei pakankamai, jei svajojate apie ramų poilsį žemės rojuje.

Idealiai tvarkingi Adžmano paplūdimiai - ne tik šio, bet ir visų Jungtinių Arabų Emyratų pasidižiavimas. Į net 16 kilometrų nusdriekusią pakrantę pasaulio turistus vilioja baltas smėlis, aukštų palmių paunksmė ir prabangių viešbučių kruopščiai tvarkomos bei prižiūrimos zonos.

ŠARDŽA

Tarp Persijos įlankos ir Indijos vandenyno pakrančių įsikūrusi Šardža - trečiasis pagal dydį JAE emyratas ir vienintelis, turintis bendrą sieną su visais likusiais. Tačiau į šardžą vilioja ne vien patogi geografinė padėtis - čia telkiasi puikiai įrengti kurortai ir jaukūs paplūdimiai.

Sostinės gyvenimas verda svarbiausiame emyrato mieste - kosmopolitiškojoje Šardžoje. Dėl gana griežtų įstatymų naktinės pramogos čia ne tokios populiarios kaip kituose emyratuose, tačiau pramogauti dieną niekas nekliudo: sostinėje dažnai rengiami gyvos muzikos pasirodymai, gausu aukštos klasės restoranų ir dizainerių parduotuvių.

Pažintis su laukine gamta laukia Šardžos dykumų parke - kvadratinio kilometro teritorijoje veikia gamtos istorijos muziejus, botanikos sodas ir speciali erdvė vaikams, kurioje jie gali iš arti pamatyti dykumų ožkas bei pajodinėti kupranugariais. Ne mažiau įdomus Arabų laukinės gamtos centras - vienintelis regiono zoologijos sodas, kuriame išvysite per 100 Arabijos gyvūnų rūšių: įvairių gyvačių roplių, lapių, dygliakiaulių ir leopardų, kupranugarių vorų ir net flamingų. O patyrinėti gelmių gyvenimą kviečia modernus Šardžos akvariumas.

ABU DABIS

Prieš Jūsų akis įspūdingo dydžio ir puikaus poilsio oazė - Abu Dabio emyratas, modernus ir išvystytas Jungtinių Arabų Emyratų centras, užimantis net 70 procentų viso šalies ploto. Be žemyninės emyrato dalies, Abu Dabiui priskiriama dar 200 salų, tad erdvės, reginių ir nuotykių čia pakaks visiems.

Abu Dabio pakrantėje Jūsų laukia raibuliuojanti žydra jūra, balto smėlio paplūdimiai, prabangios jachtų prieplaukos ir idealios sąlygos vandens pramogoms - nuo vandensvydžio iki jėgos aitvarų, nuo kelionės tradicine valtele į atvirą jūrą iki baidarių žygio per mangrovių miškus ar smagaus lėkimo kateriu palei visą emyrato pakrantę.

Kultūrinius Jungtinių Arabų Emyratų sostinės turtus saugo UNESCO. Į Pasaulio paveldo sąrašą įtrauktas emyrato miestas - oazė Al Ainas - šiame žalumoje skendinčiame mieste veikia įdomus archeologijos bei istorijos muziejus, išlikę nemažai senovinių bokštų ir įtvirtinimų, o didžiausiame iš jų - Džahili forte - organizuojami klasikinės muzikos koncertai po atviru dangumi.