Estija: Pažintinė kelionė autobusu

 talinasNM

NAUJIEJI METAI TALINE IR ESTIJOS JŪRŲ MUZIEJUS

 

 
Kelionės data: 2018.12.31 - 2019.01.01

 

1 diena

Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Po pietų atvykstame į Taliną. Pasivaikščiosime po šventiškai pasipuošusį senamiestį: Tompea pilis, Domo katedra, apžvalgos aikštelė, nuo kurios atsiveria vaizdas į Talino įlanką, jūrų uostą. Prieš Jus išsirikiuos seneliai miesto sienos bokštai. „Ilgąja koja“ nusileisime nuo Tompea kalvos į rotušės aikštę. Čia pasitiks kavinių ir prekeivių šurmulys, senieji pirklių namai ir senoji vaistinė bei miestą saugantis Vana Tomas rotušės bokšte, „bandelių“ skersgatvis, miesto gildijų pastatai, Šv. Katarinos kiemelis, Viru vartai... Vykstame į viešbutį. Įsikuriame viešbutyje. Poilsis ir vakarienė*.
Po vakarienės* vykstame į Talino centrą prie miesto eglutės, kur kartu su kitais miesto svečiais sutiksime Naujuosius, pasigrožėsime Estijos sostinės fejerverkais! Sugrįžtame į viešbutį.

2 diena

Pusryčiai. Aplankysime, kol kas pasaulyje analogo neturintį, Estijos „Hidrolėktuvų uosto“ muziejų*, kuris remiantis didžiausio pasaulyje kelionių patarėjo Tripadvisor.com keliautojų vertinimais 2014 metais įvertintas prestižiniu apdovanojimu "Certificate of Excellence". Povandeninės gamtos grožybių ar gyvų eksponatų ten nepamatysite, tačiau estų pastangos sudominti laivybos praeitimi bei dabartimi apstulbins ir tuos, kurie nėra dideli technikos mėgėjai. Kūrėjams pavyko apstulbinti žiūrovus nerealiai sukurta ekspozicija, kur racionalumas, išmonė, atraktyvumas, informacijos gausa bei jos pateikimo įvairovė pribloškia pačia geriausia šio žodžio reikšme.
Eksponatus galima liesti, įlipti į povandeninį laivą, pašaudyti treniruoklyje į lėktuvus bei sraigtasparnius, pasimatuoti Estijos karių uniformas ir su jomis nusifotografuoti, su instruktoriumi pabandyti 2 minutes valdyti hidroplaną ir pasijusti lėktuvo pilotu, plukdyti laivų modelius baseine ir t. t. Kas valandą gęsta šviesa, pasigirsta lėktuvo gaudesys, jis pradeda skraidyti, žmogus pasijunta tarsi prieš oro ataką. Vienas seniausių muziejaus eksponatų - XVI a. vidurio laivas. Savo forma jis primena ir Hanzos pirklių kogus, plaukiojusius XIII a. pradžioje, ir vikingų laivus. Vienas iš pagrindinių eksponatų ir muziejaus pasididžiavimas – 600 tonų sveriantis prieškarinio Estijos laivyno povandeninis laivas „Lembit“. Lankytojams siūloma nusileisti į jo vidų ir vieną po kitos apžiūrėti visas patalpas – nuo vairinės iki kariškių miegamųjų. Beje, 1935 m. Anglijoje pastatytas „Lembit“ yra seniausias iš povandeninių laivų, eksponuojamų pasaulio muziejuose. Lankytojai itin pamėgo geltoną povandeninį laivą (mažą kino salę), kuriuo lydint kapitonui (vaidina samdomas aktorius) leidžiamasi į kelionę aplink pasaulį po vandeniu.
Keliaujame namų link. Vėlai vakare sugrįžtame į Lietuvą.

 

Į kelionės kainą įskaičiuota:

- Kelionė turistinės klasės autobusu;

- 1 nakvynė su pusryčiais 3* viešbutyje;

- Kelionės vadovo - gido paslaugos.

- Kelionės dokumentų sutvarkymas.

 

 Į kelionės kainą neįskaičiuota:

- Galimybė užsisakyti vakarienę* viešbutyje (švediškas stalas), kaina bus tikslinama.

- Priemoka už vienvietį kambarį (neatsiradus su kuo apgyvendinti) - 20 EUR/asm.

- Bilietas į jūrų muziejų: suaugusiems - 14 EUR; vaikams iki 8 metų - nemokamai, vaikams (9-18 metų) - 7 EUR; šeimos bilietas (2 suaugę + vaikai iki 18 metų) - 28 EUR.

- Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu - 3,69 EUR (asmenims iki 65 m.)

- Asmeninės išlaidos.

 

Preliminarus išvykimo iš Šiaulių laikas nuo Šv. Petro ir Povilo katedros apie 07:00 val.

 


* kaina nurodyta asmeniui dviviečiame kambaryje/ kelionių organizatorius pasilieka teisę keisti kainas/ vietų skaičius pagal šį pasiūlymą yra ribotas

 nuo 82 EURi