Merkinė, Grūto parkas, Druskininkai: Pažintinė kelionė autobusu

DZŪKIJOS LOBIS: MERKINĖ–GRŪTO PARKAS–DRUSKININKAI

 

 
Kelionės datos: 2018.09.29/ 2018.10.06

 

Anksti, išvykstame iš Šiaulių ( 7.00 Gegužių g. aikštelė prie PC „Akropolis“, 07.15 – aikštelė Varpo g., prie Valstybinės kolegijos).

Keliausime į Merkinės miestelį Varėnos rajone. Prieš kelis amžius Merkinė buvo ketvirtas pagal dydį Lietuvos miestas. Merkinė įsikūrusi Nemuno ir Merkio upių santakoje, didžiųjų ano meto kelių iš Vilniaus į Krokuvą ir iš Kauno į Gardiną kryžkelėje. Pirmą kartą istoriniuose šaltiniuose Merkinė paminėta 1359 metais. Merkinė labai suklestėjo XVII a. Šiaurės karo metu, žygiuodamas su savo kariuomene, čia du kartus buvo apsistojęs Rusijos caras Petras I-asis. Merkinėje buvo Lietuvos valdovų mėgstamas medžioklės dvaras, katalikų ir stačiatikių bažnyčios, sinagogos, du vienuolynai… Nuo didingo Merkinės piliakalnio viršūnės atsiveria nuostabi Merkinės panorama. Anais laikais ant šio piliakalnio stovėjo Merkinės pilis. Vos už 800 metrų – naujas, neeilinės architektūros 26 m aukščio Merkinės apžvalgos bokštas – „Pušų gojelis“. Nuo šio bokšto matosi Nemuno kraštovaizdžio draustinis, Nemuno ir Merkio santaka, Merkinės tiltas, neseniai šventęs 100 metų sukaktį, Merkinės piliakalnis, dalis Merkinės senamiesčio su bažnyčia. Pasukę link Druskininkų, aplankome stiklinį kupolą – Merkinės piramidę. Kupolo viduje stovi trišonė piramidė, o joje – du unikalūs kryžiai, kurie ypatinguoju būdu koncentruoja dvasinę energiją ir perduoda ją šios erdvės lankytojams. Tęsiame kelionę į Grūto parką, esantį netoli Druskininkų. Grūto parke irengta socialistinio realizmo dvasia sukurtų sovietinio laikotarpio veikėjų skulptūrų lauko ekspozicija. Toks parkas – unikalus reiškinys pasaulyje. Ekskursija po Grūto parką (audiogidas ).*

Važiuojame į Druskininkus – sveikatos šaltinių kurortą. Druskininkuose – teatralizuota ekskursija „Čiurlionio takais“. * Į Druskininkus Čiurlionių šeima persikėlė, kai būsimam kompozitoriui ir dailininkui buvo treji metukai. Šios apylinkės amžiams įsirėžė jo sieloje. Čia jis nuolat sugrįždavo, pasitaikius progai, parvažiuodavo ir su mylimąja Sofija. Druskininkuose gimė daugelis jo kūrinių. „Visą pasaulį vaizduojuos kaip didelę simfoniją, žmonės – tai gaidos, gražios melodijos – tai tolimieji Druskininkai“ (M.K.Čiurlionis). Teatralizuotos ekskursijos „Čiurlionio takais“ metu sužinosime ne tik apie įžymųjį Lietuvos kompozitorių ir dailininką, bet ir išgirsime linksmas bei graudžias istorijas iš jo gyvenimo, aplankysime memorialinį muziejų* bei pajusime Druskininkų atmosferą, kuri įkvėpė genijų. „Žingsniai nejučiomis nukrypsta į tą gatvę, kur daugiausiai senų medžių ir senų namų. Prie vienų namelių norisi sustoti ir, atsirėmus prie vartelių, ilgai ilgai parymoti“ ( M.K. Čiurlionis). Po teatralizuotos – ekskursijos laisvas laikas kavai, pasivaikščiojimui po kurortą. Apie 19 val. išvykstame į Šiaulius. Kelionė į namus.

 

 

Į kelionės kainą įskaičiuota:

- kelionė autobusu,

- kelionės vadovas - gidas,

- kelionės dokumentų sutvarkymas.

 

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

-   Merkinės piramidė – auka;

-   Grūto parkas: bilietas – 7,50-4 Eur / žm., audiogidas –13.30 Eur / grupei;

-   Teatralizuota ekskursija Druskininkuose „Čiurlionio takais“ – 4 Eur / žm. Memorialinis muziejus: bilietas – 1,50 Eur, lengvatinis – 0.75 Eur.

Pastaba: Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali keistis. Lydintis kelionės vadovas ekskursijų dvaruose neveda.

SVARBU: Į KELIONĘ VYKSTAMA TIK SUSIDARIUS 30 ASMENŲ GRUPEI.

 


* kelionių organizatorius pasilieka teisę keisti kainas/ vietų skaičius pagal šį pasiūlymą yra ribotas

 nuo 25 EURi