Utena, Zarasai: Pažintinė kelionė autobusu

ISTORINIU TAKU Į EŽERŲ KRAŠTĄ

 

 
Kelionės datos: 2018.09.22/ 2018.10.13

 

Anksti, išvykstame iš Šiaulių ( 6.00 val. aikštelė Gegužių gatvėje, PC Akropolis ir 6.15 val. – stotelė Tilžės gatvėje – Katedra).

Kelionė per Ukmergę – į Uteną. 19 a. pradžioje per Lietuvą buvo tiesiamas svarbiausias Sankt Peterburgas – Varšuva traktas per Daugpilį, Zarasus, Uteną, Kauną. Traktas buvo tiesiamas tiesia linija, tačiau posūkiai palyginti buvo dideli…Tiesiamas nuo 1830 m., kelionėms atidarytas 1836 m. Kartu buvo statomos pusstotės, stotys. Utenoje buvo pastatytas Utenos pašto stoties kompleksas pagal pavyzdinį vyriausios susisiekimo ir visuomeninių pastatų valdybos projektų ir sąmatų departamento architektūrinį projektą. Vietą kompleksui parinko ir projektavo Lenkijos karalystės generalinis statybininkas, architektas,Varšuvos universiteto architektūros profesorius Vaclovas Ričelis. Aplankome Utenos klasicistinių meninių formų pašto stoties kompleksą. Utenos valdžia, jausdama, kad civilinės metrikacijos iškilmės nepalieka jokio įspūdžio jaunavedžiams, sugalvojo vestuvių apeigas paįvairinti išvykomis į Vestuvių kalną. 1987 m. suvažiavę šalies ir vietiniai tautodailininkai ąžuolo stogastulpiais ir skulptūromis pavaizdavo senąsias lietuvių vestuvių apeigas ir jų dalyvius. 2011 m. tautodailininkas Pranas Kaziūnas atnaujino visas skulptūras. Aplankome Vestuvių kalną. Daugailiuose apžūrime Šv. Antano Paduviečio bažnyčią ir miestelio pakraštyje stūksantį piliakalnį. Pakeliui į Salaką aplankome XII a. piliakalnius ir Napoleono akmenį. Atvažiuojame į Salaką. Aplankome Gražutės regioninio parko lankytojų centrą*, kuriame yra 3 ekspozicijos: V. Žilinskienės jūrų muziejus, Salako krašto etnografinė ir regiono parko gamtos ekspozicija. Salake apžiūrime neoromaninio stiliaus lauko riedulių Švč. Mergelės Marijos Sopulingosios bažnyčią (aukštis – 72 metrai, ilgis – 64 m, plotas – 22 m). Toliau važiuojame į Tiltiškių vandens malūną, kur yra išlikę originalios girnos, keltuvas, autentiški vitražai. Čia yra muziejus, kuriame yra senoviškų radijo aparatų kolekcija. Būdami malūne, galėsime padegustuoti patiekalų su sraigėmis* (burgundiškas kiautas, kibinai su sraigėmis ir kt.).

Atvykstame į Zarasus. Aplankome 2011 m. atidarytą, analogų Lietuvoje neturintį Apžvalgos ratą. Praeinantiems 17 m aukščio ratu atsiveria Zaraso ežero panorama. Nusileidus laipteliais žemyn, galima keliauti Zaraso ežero pakrante. Sukame link Imbrado – aplankome Marijos pasirodymo vietą prie Ilgio ežero. Važiuojame į Antazavę, kur apžiūrėsime Zalvės ežero šiauriniame krante 18 a. pastatytą dvarą. Dvaro statybą 1748 m. pradėjo Pliateriai pagal Lauryno Stuokos Gucevičiaus projektą. Vėliau dvaras priklausė Ropų šeimai. Aplankome Kunigundos Pliaterienės pastatytą medinę dviaukštę bažnyčią, užlipame ant Velikuškių piliakalnio.

Kelionė į namus. Pagal galimybę, trumpas sustojimas prie Struvės geodezinio lanko atžymos.

Vakare apie 22 – 23 val. grįžtame į Šiaulius.

 

 

Į kelionės kainą įskaičiuota:

- kelionė autobusu,

- kelionės vadovas - gidas,

- kelionės dokumentų sutvarkymas.

 

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

-   Gražutės regioninio parko lankytojų centras. Ekskursija – 1.80Eur; pensininkams, moksleiviams – 0.90 Eur;

-   V. Žilinskienės jūrų muziejus – auka;

-   Tiltiškių malūnas – muziejus – 2 Eur;

-   Tiltiškių malūnas, pietūs (patiekalai su sraigėmis ) – 6 Eur.

Pastaba: Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali keistis. Lydintis kelionės vadovas ekskursijų dvaruose neveda.

SVARBU: Į KELIONĘ VYKSTAMA TIK SUSIDARIUS 30 ASMENŲ GRUPEI.

 


* kelionių organizatorius pasilieka teisę keisti kainas/ vietų skaičius pagal šį pasiūlymą yra ribotas

 nuo 21 EURi