Kretinga: Pažintinė kelionė autobusu

PO KRETINGOS KRAŠTĄ: GAMTA, ŽMOGUS IR GROŽIS IŠVIEN…

 

 
Kelionės datos: 2018.08.11

 

Anksti, išvykstame iš Šiaulių ( 8.00 val. išvykimas iš Gegužių g. – aikštelės prie Akropolio ir 8.15 val. iš aikštelės Varpo g., prie Valstybinės kolegijos).

Kelionė Žemaitijos keliais – į Kretingos rajoną, Gargždelės kaimą – į Orvidų sodybą, garsėjančią akmenų skulptūrų muziejumi, kurį įkūrė Vilius Kazimieras Orvidas (pranciškonas brolis Gabrielius). Orvidų sodyba susideda iš kompozicijų. Iš akmenų ir ąžuolų kamienų sudėliotos architektūrinės kompozicijos, tarp kurių pastatytos ir V. Orvydo sukurtos akmens skulptūros, kryžiai, paminklai su tautine, religine simbolika ir visur tiek daug paslėptos mistikos…Blogas žmogus čia negali ilgai ištverti. Aplankome šį dvasingumo centrą*. Iš Gargždelės kaimo važiuojame į kitą akmenų karalystę –Mosėdį – Vaclovo Into akmenų muziejų. Tai – muziejus po atviru dangumi miestelio teritorijoje. Jį įkūrė gydytojas Vaclovas Intas. Lauko ekspozicijoje – visos pagrindinės Lietuvos teritorijoje randamos riedulių atmainos. Muziejaus kamerinė ekspozicija įrengta sename malūne – pačiame miestelio centre. Ekskursija po akmenų muziejų su vietiniu gidu (1 val.)*.

Sukame link Darbėnų, atvažiuojame į Japonišką sodą “SAMOGITIA“ – tai unikali erdvė Baltijos šalyse, didžiausias Europoje, 16 ha meistro iš Japonijos (Hajime Watanabe) ir gydytojo (Šarūno Kasmausko) kuriamas japoniškas sodas su tūkstančiu bonsai medelių kolekcija, akmenų sodu, sakuromis, tvenkiniais. Ekskursija-susitikimas su grožiu ir harmonija: pažintis su sodu (ekskursija su vietiniu gidu*). Sode galėsite pasimėgauti arbata*, pamaitinti laimę nešančius japoniškus karpius (trukmė – apie 2 val.).

Toliau, važiuodami link Sausdravų kaimo, privažiuosime BALTŲ MITOLOGIJOS PARKĄ (2018 m. – Dievo Patrimpo metai). Parkas puoselėja senąsias baltų kultūros vertybes. Parkas turi 3 dalis, atitinkančias baltų dievybių panteono struktūrą, išreiškiančią žmogaus gyvenimo kelio harmoniją su gamta…

Ramiai pailsėję gamtoje, važiuojame į Kretingą, kuri vadinama Lietuvos Vatikanu. Ir ne be reikalo, nes Kretingoje yra net 5 vienuolynai. Kretingoje ekskursija „Kretingos vienuolynų paslaptys“ su vietiniu gidu*. Pas brolius pranciškonus kopsime į bažnyčios bokštą, leisimės į rūsį, klausysimės vienuolių pasakojimo vienuolyno valgomajame, kuris mena be galo senus laikus. Pas seseris pranciškones išgirsime, kaip jos įsikūrė Kretingoje, kaip reikia klausytis Dievo ženklų. Teresietės atskleis, kokius darbus jos dirba, o Šv. Klaros seserys priims ten, kur taip sau užsimanęs nepateksi… Ir tai – dar ne viskas, ką duos jums ši dvasinga ir ypatinga ekskursija Kretingoje.

Kelionė į Šiaulius.

 

 

Į kelionės kainą įskaičiuota:

- kelionė autobusu,

- kelionės vadovas - gidas,

- kelionės dokumentų sutvarkymas.

 

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

-   Orvidų sodyba-muziejus. Bilietas 3-2-1.50 €;

-   Mosėdis. Akmenų muziejus. Bilietas 3-1 €. Tualetas – 0.50 €. Gidas grupei (1 val.) – 6 €;

-   Japoniškas sodas. Bilietas – 6-4.50-3 €. Gido paslauga – 30-50 € / grupei, (50 € – jei gidas – parko įkūrėjas);

-   Kretinga. Ekskursija „Kretingos vienuolynų paslaptys“ 20 žm. –100 €. Kiekvienas papildomas žmogus – 5 € /žm.

Pastaba: Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali keistis. Lydintis kelionės vadovas ekskursijų dvaruose neveda.

SVARBU: Į KELIONĘ VYKSTAMA TIK SUSIDARIUS 30 ASMENŲ GRUPEI.

 


* kelionių organizatorius pasilieka teisę keisti kainas/ vietų skaičius pagal šį pasiūlymą yra ribotas

 



nuo 17 EURi