Ukraina: Pažintinė kelionė autobusu

 Lvovas

ATRASKIME UKRAINĄ! BOHEMIŠKAS LVOVAS, LUCKAS IR RENESANSINĖ ZAMOSTĖ (4 D)

 

 
Kelionės datos: 2018.10.11 - 2018.10.14

 

1 diena

02.00 val. išvykstame iš Šiaulių. Išvykimo vieta aikštelė Varpo gatvėje šalia Kolegijos, 02.15 val – aikštelė Gegužių gatvėje, prie PC “Akropolis”.

Kelionė Lietuva – Lenkija į Zamostę - italų “idealaus miesto” projektas, įgyvendintas Lenkijoje. Zamostės renesanso stiliaus senamiestis nuo 1992 m įtrauktas į Unesco Pasaulio paveldo sąrašą. Jį įkūrė Abiejų tautų respublikos etmonas Janas Zamoiskis pagal italų arcitekto Bernardo Morando iš Padujos projektą. Miestas išlaikęs orginalų planą ir jį saugojančius gynybinius įtvirtinimus. Statiniams budingos susipynusios linijos ir Centrinės Europos architektūrinės tradicijos. Ekskursija po Zamostę su gidu Ričardu Jakučiu. Zamostės mieste po ekskursijos pietaujame vienoje iš kavinių*. Apie 15 val išžiuojame į Lvovą (125 km). Apie 19 val. atvažiuojame į Lvovą. Ekskursija ”Pirma pažintis su Lvovu”: Turgaus aikštė, senamiesčio gatvelės. 20 val. vakarienė džiazo restorane ”Pravda”*. Apie 22 val. atvažiuojame į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

2 diena

Pusryčiai viešbutyje. 9 - 13 val apžvalginė ekskursija po Lvovą autobusu: Šv.Juro katedra, paminklas Banderai, Lyčiakovo kapinės*. Tai gražiausios kapinės po Paryžiaus, kur susipažinsite ne tik su Lvovu, bet ir visos Galicijos praeitimi ir skausminga dabartimi. Nuo 13 iki 15 val. ekskursija po senamiestį. Šv. Petro ir Povilo, Domininkonų, Kristaus Atsimainymo, Lotynų (su Boimų koplyčia) ir Armenų bažnyčios, Kornyakt rūmai, paminklai A. Mickevičiui, T. Ševčenkai, Ukrainos karaliui Danilai, Senoji vaistinė, Senasis paštas, Itališkas kiemelis, Potockių rūmai.....

15 val. pietūs restorane “Krivka”.* Po pietų žvilgsnis į Lvovo stogus nuo restorano “Krivka” arba iš Rotušės bokšto *. Laisvas laikas suvenyrams. 18 val. Operos ir baleto teatras, spektaklis. Operos teatro rūmai fantastiški senosios Austrijos -Vengrijos imperijos laikus menantys rūmai. Po spektaklio grįžtame į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

3 diena

Pusryčiai. Einame gerti kavos į kavos manufaktūrą. Ekskursija po Manufaktūros požemius* (Turgaus g. 10). Tai vienintelė kavos šachta, kur kava iškasama iš Turgaus aikštės požemių visiems matant. Ekstremalių pojūčių mėgėjai gali nusileisti į kasyklą. Toliau užsukame į šokolado manufaktūrą, aplankome muziejumi pramintus “Legendų namus”, gražiausią Europoje Bernardinų vienuolyną. Pietūs restorane “Bačevskih” arba “Mėsa ir tiesa”. Laisvas laikas suvenyrams, ”Emocijų” restoranų lankymui. Jūsų pasirinkimui: ”Alaus teatras - Pravda” ,”Pub-muziejus “Gazova lampa” ,”Girta vyšnia” ir kt www.fest.lviv.ua. Nakvynė viešbutyje.

4 diena

Pusryčiai. Kelionė į Lenkiją. Pakeliui sustojame Lucke. Luckas yra Volynės srities administracinis centras. Šimtmečius šį miestą valdė vietos kunigaikščiai, kol 1340 m paėmė lietuviai, vadovaujami Gedimino. Po ketverių metų Luckas atiteko jo sūnui Liubartui, šis pastatė mūro pilį. Po Liubarto mirties pilį valdė jo sūnus Teodoras. 1387 m į Lucką įžengė Lietuvos didysis kunigaikštis Vytautas, o 1392 m miestas galutinai prijungtas prie LDK. Paskutinis monarchas rezidavęs Lucko pilyje buvo Vytautas. Žuvus Vytautui Luckas tapo Lenkijos vasalu. Pažintis su Lucko pilimi*. Po ekskursijos pietaujame* etnografiniame „Panič“ restorane.

Naktį grįžtame į Šiaulius.

 

Į kelionės kainą įskaičiuota:

- kelionė autobusu,

- kelionės vadovas - publicistas Ričardas Jakutis,

- ekskursinė programa,

- 3 nakvynės viešbutyje Lvove su pusryčiais,

- kelionės organizavimas.

 

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

- Lvovo Operos ir Baleto teatras. Bilietas 10 EUR,

- Lucko pilis su gidu 40 grivinų,

- Pietūs Lucke 300 UAH (apie 10 EUR),

- Lvovo Lyčiakovo kapinės 25 UAH plius gidas (10 EUR/grupei),

- Ukrainiečių virtuvės restoranas "Barčevsky" 5- 7 EUR,

- Gidas po Lvovą apie 1200 UAH/grupei,

- Armėnų bažnyčia 15 UAH,

- Boimų koplyčia 30 UAH,

- Itališkas kiemelis 15 UAH,

- Papildomos asmeninės išlaidos.

VYKSTANT Į UKRAINĄ REIKALINGAS PASAS GALIOJANTIS 6 MĖNESIUS PO KELIONĖS PABAIGOS!

 

SVARBU: Į KELIONĘ VYKSTAMA TIK SUSIDARIUS 30 ASMENŲ GRUPEI.

 


* kaina nurodyta asmeniui dviviečiame kambaryje/ kelionių organizatorius pasilieka teisę keisti kainas/ vietų skaičius pagal šį pasiūlymą yra ribotas

 nuo 165 EURi